Иран записа четвърта победа в група D на Световното първенство по волейбол. Азиатският тим надделя в последния си мач в групата много трудно над отбора на Финландия с 3:2 ( 25:19, 22:25, 23:25, 25:23, 15:12).

Финландците започнаха по-добре срещата и поведоха с 4:1, но иранците успяха да изравнят при 5:5. След нови две изравнявания резултатът при първото техническо прекъсване бе 8:7 за Иран. След 9:7 за символичните гости скандинавците отбелязаха 4 поредни точки и не само изравниха, но и поведоха, като преднината им достигна 3 точки при 13:10. Иран показа класа и успя да реализира 4 поредни точки, като изравни при 14:14, а след това поведе в резултата. След едно равенство иранците имаха преднина от 1 точки при второто техническо прекъсване - 16:15. След прекъсването азиатският тим продължи с добрата си игра и отбеляза нови четири поредни точки и поведе с 20:15. Иранците пропиляха 1 гейм бол, но взеха без проблем първата част с 25:19.

И през втората част финландците стартираха по-добре и поведоха, като при първото техническо прекъсване водеха с 8:6. Иран обаче показа изключително добра игра, особено на блокада, и успя да изравни при 9:9. Последваха още две изравнявания, но след две поредни грешки на иранския тим Финландия поведе с 2 точки при 13:11. Иранците изравниха при 15:15, но при второто техническо прекъсване изоставаха в резултата - 15:16. Скандинавците успяха да поведат с 3 точки при 18:15, но иранските волейболисти отново показаха класа и изравниха при 19:19. След две изравнявания финландците успяха да поведат с 3 точки след 3 грешки на иранците и взеха гейма с 25:22.

Играта в третата част бе равностойна, но след 4:4 финландците поведоха с 2 точки при 6:4. Иранският тим с добра игра на мрежата изравни при 7:7 и водеше с 8:7 при първото техническо прекъсване след точка от начален удар. Иран успя да дръпне с 3 точки при 11:8, но след грешки на волейболистите си допусна изравняване при 12:12. След още три равенства при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:15 за Финландия. Последваха 7 изравнявания на резултата, след които финландците поведоха с 2 точки при 24:22 и успяха да вземат третия гейм с 25:23.

В началото на четвъртата част Иран поведе с 5:3, но символичните домакини изравниха при 6:6. След още едно равенство при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за Иран. Последваха 5 изравнявания на резултата, след които иранците поведоха с 3 точки при 15:12, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 в тяхна полза. След прекъсването финландците успяха да отбележат 3 поредни точки и не само изравниха при 16:16, но и поведоха. След това резултатът бе изравняван 3 пъти, след което иранците поведоха с 4 точки - 23:19. Финландия опита да се върне в гейма след като отбеляза три поредни точки и намали пасива си, но иранците показаха характер и взеха гейма с 25:23 и изравниха резултата - 2:2.

В началото на тайбрека Иран успя да поведе с 4:1 и 6:2, а при размяната на игралните полета резултатът бе 8:5 за азиатския тим. Иран поведе с 4 точки 11:7 и успя да запази предимство и да спечели гейма с 15:12.

В класирането начело е Полша с 12 точки от 4 мача и 12:2 геймово съотношение. Втори е тимът на Иран с 4 победи, една загуба и 11 точки с геймово съотношение 12:7, а трети България с 3 победи, една загуба и 9 точки и 10:3 съотношение на геймовете. Финландия завърши на четвъртото място с две победи, три загуби и 6 точки в актива си при геймово съотношение 9:12. Отборът на Куба е пета с 1 победа, 4 загуби и 3 точки в актива си при геймово съотношение 6:13. На последното място в групата остана тимът на Пуерто Рико, който инкасира 5 загуби и завърши с 1 точка и геймово съотношение 3:15.

Последната среща в групата е от 20.30 часа между отборите на България и Полша.