Маркос Хирон от САЩ достигна до първия полуфинал в кариерата си в Тура на ATP на турнира Sofia Open. Хирон елиминира поставения под номер 8 Джон Милман от Австралия с 6:4, 6:2 за 70 минути.

Американецът, 67-ми в световната ранглиста, взе първия сет с единствен брейк за 4:3, а във втората част направи серия от пет поредни гейма, за да триумфира.

Той не допусна пробив в мача, като отрази и трите възможности на съперника, две от които при 3:2 във втората част.

"Много труден мач срещу опитен състезател. Чувствам се невероятно, че съм на полуфинал. Когато имаш трудни ситуации и се справяш, това ти дава допълнителна увереност. Доста надградих по отношение на тениса в последните месеци. Сервисът ми днес също вървеше", коментира Хирон в интервюто си на корта.

Той очаква победителя от мача между номер 2 Гаел Монфис от Франция и италианеца Джанлука Магер, които играят по-късно днес.