Вторият поставен Адриан Манарино се класира за полуфиналите на Sofia Open 2023. В изключително драматичен двубой, французинът победи с 2:1 сета седмия поставен Себастиан Офнер (Австрия) – 6:7 (7), 6:4, 6:3. Срещата на централния корт в „Арена София“ продължи 2:38 часа, а благодарение на успеха Манарино за втори път в кариерата си достига до финалното каре в София. През 2020 г. загуби от бъдещия шампион Яник Синер.

Офнер има за какво да съжалява, тъй като имаше преднина от сет и 4:2 гейма във втората част. В този момент обаче Манарино намери най-добрия си тенис и спечели 8 от следващите 9 гейма.

Сервирайки за мача Манарино трябваше да отразява две последователни точки за рибрейк, но успя да се справи и се поздрави с крайния успех.

Съперникът на 35-годишния французин на полуфиналите ще бъде определен от двубоя между Мартон Фучович (Унгария, №8) и Павел Котов (Русия).