Гонсало Ескобар (Еквадор) и Александър Недовесов (Казахстан) спасиха два мачбола и спечелиха трофея на двойки в осмото издание на турнира по тенис от сериите АТП 250 Sofia Open с награден фонд 562 815 евро.

Ескобар и Недовесов, които елиминираха трудно с шампионски тайбрек българския тандем Янаки Милев и Пьотр Нестеров на четвъртфиналите, днес триумфираха на финала на Централния корт в "Арена София" с 6:3, 3:6 13-11 срещу поставените под номер 3 Джулиън Кеш (Великобритания) и Никола Меткич (Хърватия), олимпийски шампион на двойки от Токио 2020 и бивш номер 1 в света при дуетите.

Така те спечелиха втора титла след триумфа си в Бостад (Швеция) през юли в общо четвърти си финал като тандем за сезона.

start-photo.bg
10 снимки

Еквадорецът и казахстанецът започнаха устремно и поведоха с 3:0 гейма по пътя си към успеха в първия сет, но във втората част допуснаха ранен пробив и изоставане от 1:4, което се оказа решаващо а изравняването на резултата.

В оспорвания шампионски тайбрек Кеш и Мектич бяха на точка от победа при 10:9 и при 11:10, но не успяха.

Титлата е общо пета при дуетите за Ескобар и втора за Недовесов.