Русия завърши 0:0 с Хърватия у дома в дебюта на новия селекционер на "сборная" Валерий Карпин. Определено домакините могат да съжаляват, че не прибавиха три точки към актива си в световните квалификации.

Руснаците можеха да поведат още в 16-ата минута, ако не бе отличната реакция на хърватския вратар Доминик Ливакович. Той извади в корнер удар под гредата на Арсен Захарян (Русия), който получи прецизен пас.

Две минути преди почивката Иван Перишич беше близо до гола, но мощният му удар от движение мина покрай дясната греда на "сборная". Стражът на хърватите блесна и в 47-ата минута, когато отрази шут по земя на Арсен Захарян. Защитникът Игор Дивеев пропусна да изведе  Русия напред в 66-ата минута, след като не намери очертанията на вратата на Ливакович.

Две минути преди края отлична възможност се откри пред Антон Заболотний, който стреля от въздуха, но отново Ливакович внимаваше и направи невероятно спасяване.