Белгийското дерби се превърна в голеада

Публикувана в 23:56 на 09 март 2017 3772 0
Гент - Генк<strong> източник: Gulliver/Getty Images</strong>

Гент - Генк източник: Gulliver/Getty Images

Белгийското дерби в Лига Европа между Гент и Генк роди много голове и завърши със съкрушителна поеда за гостуващия Генк с 5:2.

Любопитното е, че на осминафиналите в турнира един срещу друг се изправиха седмият Гент и осмият Генк в белгийската Жупилер лига, като на пръв поглед скучният афиш да неутралните се превърна в голово зрелище.

В 21-ата минута Генк получи правото да изпълни пряк свободен удар и зад топката застана Руслан Малиновски и с чудесен удар той намери десния горен ъгъл на вратата на домакините.

Седем минути по-късно Гент изравни. Самюел Калу внимаваше за една отбита от гредата топка и я добута във вратата на Генк за 1:1.

След центриране от корнер в 33-ата минута обаче Генк отново излезе напред в резултата – 1:2. Омар Коули беше оставен непокрит и с глава отбеляза необезпокояван.

Преднината на гостите стана сериозна в 41-ата минута. Тогава непокрит в пеналта бе намерен Самата и той от няколко метра изпрати топката в мрежата за 1:3.

Това не бе всичко от Генк през първото полувреме. Финландецът Уронен бе изведен сам в разредените пространства на защитата на домакините и съвсем ги отчая в добавеното време – 1:4.

В 61-ата минута Гент, който в миналия кръг отстрани Тотнъм, върна едно попадение. Калифа Кулибали скочи най-високо и с глава спокойно изпрати топката в мрежата за 2:4.

Гент можеше съвсем да се доближи до съперника, но Жереми Пербе пропусна дузпа в 68-ата минута, като Матю Райън хвана ъгъла и изби топката в корнер.

Веднага след това домакините бяха наказани с нов гол във вратата си. Мбуана Самата вкара второто си попадение в мача и направи резултата 2:5 в 72-ата минута.

В 84-ата минута Гент остана и с човек по-малко, тъй като Еести получи втори жълт и съответно червен картон. Нов гол обаче не падна, но и тези седем в двубоя съвсем не са малко.