Отборът на валенсия постигна много трудна победа над Уникаха в сблъсък от Лига Ендеса. Домакините се наложиха едва с една точка – 74:73 (18-23, 13-13, 23-12, 20-25). Двубоят в Испания бе белязан и от доста неприятен инцидент. В четвъртата част на мача играчът на Уникаха Джеф Брукс припадна на терена.

Първата част бе за гостите, които бяха по-добрият тим и заслужено я приключиха с преднина от пет точки (23-18). Втората част протече изключително равностойно и завърши при 13:13.

Решителна в мача се оказа третата част, която домакините спечелиха по-категоричен начин. Натрупаните точки в нея, в крайна сметка решиха и победителя в срещата. В последната част Уникаха надделя, но разликата от пет пункта не оказа влияние и Валенсия се поздрави с крайния успех.

Валенсия и Уникаха заемат съответно четвърто и пето място във временното класиране на Лига Ендеса.