Олимпик Марсилия започна сезона в Лига 1 с класическа победа с 3:0 срещу Дижон при домакинството си на стадион „Велодром“.

Двубоят можеше да започне много негативно за домакините, след като в 3-та минута Хадади центрира в наказателното поле на Марсилия, а Адил Рами отклони към вратата, но намесата на Стив Манданда предотврати попадение.

Уесли Саид отправи удар в 17-та минута, но встрани от вратата на Марсилия.

Олимпик Марсилия можеше да поведе в резултата в 20-та минута, когато Сансон отправи опасен удар от дъгата на наказателното поле на Дижон, но Баптист Рене спаси.

Домакините имаха претенции за дузпа в 34-та минута, когато Варо игра с ръка в наказателното поле.

Вратарят на Дижон Рене се наложи да спасява удар от фаул на Флориан Товен в добавеното време на първата част.

Марсилия започна активно второто полувреме и в 50-та минута след двойно подаване между Флориан Товен и Максим Лопес, последният стреля, но Рене спаси.

Олимпик Марсилия поведе в 51-та минута, когато Валер Жермен центрира в наказателното поле на Дижон, където Клинтън Нджи засече топката и я изпрати във вратата на Рене.

Марсилия удвои своята преднина три минути по-късно. Валер Жермен подаде към Флориан Товен, който направи добър пробив и изпрати топката във вратата на Рене.

Марсилия вкара трето попадение в 72-та минута. Клинтън Нджи направи продължителен пробив, след което стреля, топката рикошира в крака на Валентен Розие, излъга Рене и влетя във вратата му.

Марсилия можеше да отбележи и четвърти гол в 89-та минута, когато Седрик Ямбере сбърка и топката стигна до Жермен, който стреля, но топката срещна напречната греда.

Така Олимпик Марсилия започна сезона в Лига 1 с убедителен успех.