Отборът на Лил успя да се възстанови много бързо след отпадането си от Лигата на конференциите през седмицата. Тимът се наложи с 1:0 у дома срещу Страсбург, за да възстанови изоставането си от 5 точки от Ница в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Двубоят бе част от програмата на Лига 1 за 30-ия кръг.

Единственият гол в двубоя падна в 12-ата минута. Джонатан Дейвид получи страхотен пас в наказателното поле и стреля за 1:0. Това се оказа и попадението, донесло успеха на домакините.

В класирането Лил е на 3-ото място във временното подреждане с 52 точки, Ница е на 5-ото с 47, докато Страсбург в на 13-а позиция с 36 пункта.

Лил отпадна по-рано през седмицата след драматичен мач с дузпи от Астън Вила.

В друг мач от 30-я кръг на Лига 1 Монпелие се наложи като гост с 2:1 над Реймс. Успехът за гостите дойде едва в 86-ата минута, когато влезлият като резерва Муса Ал-Тамари се разписа за трите точки.

Реймс е на 9-о място с 40 точки след поражението, а Монпелие е на 12-о с 36.