Аласан Плеа вкара четири гола при победата на Ница с 5:2 срещу Гингам в мач от 29-ия кръг на френското първенство.

Това е втората поредна победа на Ница в Лига 1, с което отборът зае седмо място в класирането при равенство в точките с шестия Рен. Двата тима имат по 42 точки.

Клеман Грение даде аванс на Гинган в деветата минута, но Плеа изравни в 23-ата и с голове в 47-ата и 58-ата реализира хеттрика си, а Ница водеше с 3:1.
Неговият съотборник Марлон си вкара автогол в 83-ата минута, но гостите стигнаха до още две попадения и оформиха крайното 5:2.

Басем Срарфи вкара в 86-ата минута, а в добавеното време Плеа заби четвъртия си гол.

Гингам няма победа в пет поредни мача и заема 13-о място в Лига 1 с 35 точки. Първият под чертата Троа е с 28.