Пари Сен Жермен е новият шампион на Франция, след като Лион победи Монако с 3:2 в двубой от 31-ия кръг на френското първенство. След успеха на "хлапетата" парижани са недостижими на първото място.

Гостите от Монако поведоха в резултата след по-малко от 60 секунди, когато Уисам Бен Йедер получи топката от Фоларин Балогун и насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на домакинската врата. В 15-ата минута гол на Балогун беше отменен заради засада.

В 23-ата минута Лион стигна до изравнителен гол. Саид Бенрама пусна страхотен пас към Александър Лаказет, а той изравни резултата. Три минути след това домакините направиха пълен обрат с гол на Бенрама.

След час игра Монако успя да изравни. Юсуф Фофана центрира в наказателното поле, където Бен Йедер успя да изравни.

Шест минути преди края на редовното време Лион отново поведе в резултата, след като Малик Фофана се озова сам срещу вратаря след извеждащо подаване от Лаказет и преодоля Радослав Майески.

Лион събра 44 точки и заема 7-о място във временното класиране, докато Монако е втори с 58 точки.