Пари Сен Жермен трудно спечели точка при гостуването си на Сент Етиен в мача от 32-ия кръг на Лига 1. Срещата завърши при 1:1, като и двете попадения бяха дело на играчи на домакините. За „зелените“ Реми Кабеля откри още в 17-ата минута, а Матийо Дебюши си вкара автогол в продължението на срещата.

Сент Етиен може да съжалява повече за загубените точки, тъй като авторът на първото попадение Кабеля пропиля дузпа в 31-ата минута.

Сент Етиен хвана ПСЖ неподготвен в 17-ата минута. При центриране отдясно, Реми Кабеля успя от близка дистанция да се пребори за топката и да открие за 1:0.

В 28-ата минута Сент Етиен получи право да изпълни дузпа. Съдията посочи бялата точка след като видя фаул на Преснел Кимпембе, за който бранителят на богаташите получи и жълт картон.

Реми Кабеля се нае с изпълнението от 11-те метра, но пропиля златна възможност да удвои. Той прати топката покрай вратата на Алфонс Ареола.

Нова превъзходна възможност се разкри пред домакините в 36-ата минута. Оле Селнесе намери добре топката от границата на наказателното поле, но я прати над напречната греда.

Задачата на ПСЖ стана още по-сложна в 41-ата минута. Кимпембе извърши ново нарушение, за което видя за втори път в мача жълтия цвят на картона и преждевременно пое към съблекалните.

Положителната тенденция в играта на Сент Етиен се запази и през вторите 45 минути, а в 62-ата минута Бамба бе близо до попадение. Неговият изстрел обаче мина над вратата.

Напречната греда спаси тимът, воден от Унай Емери в 74-ата минута. Осама Танан получи находчив пас и от границата на пеналта стреля, като разтресе рамката.

Две минути след това Единсон Кавани направи страхотен пропуск. Уругваецът получи от Анхел ди Мария, но прати топката покрай вратата от около седем метра.

В продължението на срещата Сент Етиен имаше малшанса да си отбележи автогол. При центриране отдясно на ПСЖ, Килиан Мбапе леко отклони топката, като тя попадна на бедрото на Матийо Дебюши, който засече в собствената си мрежа за крайното 1:1.

Със спечелената точка „зелените“ събраха 43 на деветото място. Парижани остават начело с 84.

В 33-ия кръг ПСЖ ще премери сили с втория в класирането Монако, докато Сент Етиен ще направи визита на Страсбург.