Българският национал Божидар Краев реализира втория гол за Мидтиланд при победата с 2:1 над Нордшеланд в мач от 29-ия кръг на датското футболно първенство.

Краев се разписа за 2:0 в първите секунди на второто полувреме, завършвайки подаване на Ерик Святченко.

В 39-ата минута гостите бяха повели с попадение на Якоб Поулсен, а Виктор Нелсон намали в 50-ата минута за Нордшеланд, но с това само оформи крайния резултат.

Голмайсторът на домакините бе изгонен от игра в 70-ата минута заради втори жълт картон, с което уби надеждите на Нордшеланд за обрат.

За Краев, който започна като титуляр и игра до 62-рата минута, това бе първи гол в първенството и общо пети с екипа на Мидтиланд.

Попадението обаче бе трето за бившия играч на Левски в рамките на 4 дни, тъй като той реализира и двата гола за победата с 2:1 на Хобро в мач за купата на Дания.

С победата над Нордшеланд Мидтиланд събра 69 точки, колкото има и лидерът в подреждането Брьондби. Нордшеланд е на трета позиция с 53 точки./БТА