Отборите на Манчестър Юнайтед и Ливърпул не се победиха и завършиха при резултат 1:1 в пореден епизод от съперничеството между двата най-титулувани гранда в английския футбол. Маркъс Рашфорд откри в 36-ата, а резервата Адам Лалана донесе точката за "мърсисайдци" в 85-ата минута. Като цяло срещата не оправда очакванията за зрелищен двубой. През първото полувреме двата отбора се хвърлиха в битка, но без положения пред някоя от двете врати нямаше положения. Юнайтед играеше компактно в своята половина, докато Ливърпул се опитваше да намери празни пространства. ЗА сметка на това Юнайтед откри резултата с една от малкото си стойностни атаки. През втората част "мърсисайдци" вледееха топката през повечето време, но чак в края вдигнаха оборотите и стигнаха до изравняването.

Мохамед Салах остана извън групата на Ливърпул, след като не успя да се възстанови от контузия, получена на мача с Лестър преди две седмици. Жоел Матип, който подписа нов договор с клуба до 2024 г., се завърна в тима, както и вратарят Алисон. Давид де Хеа пък беше титуляр за "червените дяволи".

GettyImages/Gulliver
100 снимки

Първата по-опасна ситуация дойде в шестата минута, когато Ашли Йънг центрира от фаул в наказателното поле, но играчите на Ливърпул, които днес играят в бяло, успяха да изчистят топката.

Три минути по-късно Роберто Фирмино нанесе първия изстрел към една от двете врати, но той бе доста неточен.

Джорджиньо Вайналдум опита изстрел в 13-ата минута, но Давид Де Хеа спаси. В 21-ата минута Андреас Перейра шутира, но топката се отби в защитник на "мърсисайдци" и излезе в ъглов удар, от който не последва нищо опасно.

В 26-ата минута Скот МакТоминей също опита удар, но топката попадна в ръцете на Алисон.

В 36-ата минута Юнайтед поведе. Дивок Ориги загуби топката в центъра и тя стигна до Даниел Джеймс. Той проби на скорост отдясно и центрира в наказателната поле, където Маркъс Рашфорд засече топката и вкара за 1:0. Гостите имаха претенции за ситуацията, при която Ориги загуби топката и тя бе разглежда с ВАР заади съмнения за нарушение. В крайна сметка такова нямаше и попадението беше зачетено.

Точно преди почивката Ливърпул отбеляза гол, но той бе отменен заради игра с ръка на Садио Мане. Отново системата ВАР трябваше да бъде използвана в ситуацията, при която Мане овладя топката и преодоля Линдельоф, след което прати топката във вратата на Де Хеа. Повторенията обаче показаха, че сенегалецът играе с ръка в опита си да овладее топката и резултатът остана непроменен.

Юрген Клоп пръв реши да предриеме промяна и в игра се появи Алекс Окслейд-Чембърлейн, който замени Дивок Ориги в 60-ата минута. Точно той опита изстрел четири минути по-късно, който обаче беше неточен.

В 67-ата минута Рашфорд проби добре и си освободи място за изстрел от границата на наказателното поле, който обаче профуча близо до лявата греда на Алисон. Малко след това в игра се появи и Адам Лалана, който замени капитанът Джордан Хендерсън.

В 82-ата минута Наби Кейта влезе на мястото на Джорджиньо Вайналдум, като тове бе и последната промяна, която можеше да извърши Клоп. Две минути след това Антони Марсиал се завърна в игра, след като замени голмайсторът Маркъс Рашфорд.

Пети минути преди края на редовното време Ливърпул успя да стигне до изравяването. Андр Робъртсън центрира и влезлият като резерва Адам Лалана успя да засече топката пред опразнената врата - 1:1.

В добавеното време Ливърпул потърси и пълния отбор. Окслейд-Чембърлейн отрави хубав изстрел, който обаче премина много близо до вратата на Де Хеа.

След този мач се слага край на серията от 17 поредни победи в първенство за Ливърпул. Все пак "мърсисайдци" остават лидери в класирането с 25 точки, като имат преднина от шест точки пред шампиона Манчестър Сити. "Червените дяволи" остават 13-ти с 10. В следващи кръг Ливърпул отново ще има нелека задача, като приема у дома Тотонъм, докато хората на Солскяер гостуват на Норич.