Шампионът Манчестър Сити постигна очаквана и категорична победа над Порт Вейл в мач от третия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия. Тимът на Пеп Гуардиола не срещна никакви трудности срещу отбора от Лига 2 и се наложи с 4:1, за да си осигури място в следващия кръг на надпреварата.

Олександър Зинченко откри за домакините след далечен удар по диагонала и щастлив рикошет в крак на защитник от тима от Стоук-он-Трент в 19-ата минута. Порт Вейл успя да стигна до изравняване на резултата след добра контраатака в 35-ата минута. След центриране отдясно, централният нападател на гостите Том Поуп успя да засече с глава и да направи 1:1.

Разликата в класите на двата тима обаче си пролича с пълна сила през в оставащото време до края, когато играчите на Порт Вейл не успяха да намерят отговор на атаките на „гражданите”.

Първо Серхио Агуеро се разписа след съмнения на засада. Голът бе зачетен след употребата на VAR, а малко преди това Давид Силва удари напречната греда.

След почивката Тейлър Харууд-Белис реализира за 3;1, а крайния резултат оформи Фил Фодън четвърт час преди края.