Тъмни облаци надвиснаха над Манчестър Сити след мача с Нотингам, въпреки победата с 2:0 на "гражданите". Проблемите са свързани с контузията на титулярния вратар Едерсон, заради която той бе сменен още на почивката. Бразилецът напусна стадиона със специална превръзка на лявото рамо, а Хосеп Гуардиола призна, че състоянието му не е добро. Днес Едерсон бъде подложен на нови обстойни прегледи, но той вече е под съмнение за последните четири мача на Сити за сезона.

"Не изглежда добре", лаконичен бе притесненият Гуардиола след двубоя с Нотингам.

Едерсон получи контузията в 35-ата минута и се наложи медицинският шаб да вбиза на терена, за да му окаже помощ. На почивката обаче стана ясно, че няма да може да продължи и бе заменен с Щефан Ортега. Бразилецът вече пропусна няколко седмици през март заради контузия.

Сити, който изостава с една точка от лидера Арсенал с мач по-малко, ще се изправи срещу Уулвърхемптън на "Етихад" следващия уикенд, а след това предстоят мачове срещу Фулъм, Тотнъм и Уест Хем.