Асистентът на мениджъра на Челси Маурицио Сари – Марко Яни бе глобен с 6 хиляди паунда от ФА, след като провокира мениджъра на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо в дербито между двата отбора, което се игра на „Стамфорд Бридж“ и завърши 2:2.

Яни бе наказан заради невъздържаното си поведение.

Той отпразнува изключително бурно и точно под носа на Жозе Моуриньо изравнителното попадение на Рос Баркли, което падна в 96-та минута.

„Треньорът на Челси Марко Яни е глобен с 6 хиляди паунда, след като той призна, че поведението му не е било подходящо. Това се отнася до поведението му в 96-ата минута на мача срещу Манчестър Юнайтед на 20 октомври 2018 г.“, се казва в официалното съобщение на ФА.

След драматични гол на Баркли, Маурицио Сари празнува бурно, но действията на Яни бяха провокативни и предизвикаха яростта на Жозе Моуриньо, заради което се стигна и до по-сериозни сблъсъци около тунела на „Стамфорд Бридж“.