Челси спечели с 2:1 гостуването си на Бърнли в отложен мач от 31-ия кръг на Висшата лига. По този начин лондончани запазиха своите илюзорни шансове за класиране в топ 4, след като съкратиха на пет точки изоставането си от Тотнъм, а до края на сезона на двата отбора остават по 4 мача.

Челси създаде първата опасност в мача в 11-та минута, когато Алваро Мората се измъкна от двама защитници на Бърнли и излезе сам срещу Ник Поуп. Испанският нападател стреля от малък ъгъл, но вратарят на домакините успя с крак да спаси.

Челси поведе в 20-та минута. Гари Кейхил с дълъг извеждащ пас намери Виктор Моузес в наказателното поле на Бърнли. Нигерийският футболист след това центрира, Ник Поуп се размина с топката, а Кевин Лонг се опита да я изчисти преди с нея да играе Оливие Жиру, но за сметка на това си отбеляза автогол.

Педро Родригес стреля от фаул в 29-та минута, но встрани от десния стълб на вратата на Бърнли.

Челси организира отлична атака в 32-та минута. Оливие Жиру пусна перфектен извеждащ пас към Алваро Мората, който изскочи сам срещу Поуп и стреля, но вратарят спаси удара на испанския нападател.

Н‘Голо Канте стреля от дъгата на наказателното поле на Бърнли в 40-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Челси организира много опасна атака в 58-та минута. Н‘Голо Канте открадна една топка, след което пусна отличен пас към Алваро Мората. Той я пое още в своята половина, след което направи добър спринт и излезе сам срещу Ник Поуп, но стреля встрани от левия стълб на вратата на Бърнли.

Виктор Моузес бе близо до отбелязването на втори гол във вратата на Бърнли в 62-та минута, но не намери очертанията на вратата на Ник Поуп.

Бърнли изравни резултата в 64-та минута. Йохан Гудмундсон отправи далечен удар, топката рикошира в крака на Ашли Барнс и излъга Тибо Куртоа.

Ник Поуп направи добро спасяване в 68-та минута, когато отрази удара на Емерсон.

Челси успя отново да поведе в резултата в 69-та минута. Емерсон центрира в наказателното поле на Бърнли, където Жиру се размина с топката, но тя попадна във Виктор Моузес, който с премерен удар вкара топката във вратата на Ник Поуп.

Челси можеше да вкара трети гол в 82-та минута, когато Моузес центрира в наказателното поле на Бърнли, където Давиде Дзапакоста стреля с глава, но неточно в аут.

След този успех Челси продължава да е пети с 63 точки, а Тотнъм е четвърти с 68 точки. Бърнли е седми с 52 точки.