България и спортен клуб „Стар Тийм“ се класира на второ място на Европейската отборна купа по кикбокс, която се проведе в Карловац (Хърватия).

Родните кикбоксьори заеха втората позиция в крайното класиране в конкуренцията на 144 клуба от 27 държави.

Представителите на България спечелиха общо 132 медала от които 38 златни, 40 сребърни и 54 бронзови.

Състезателите ни бяха изпреварени единствено от унгарците, които завършиха първи с 49 златни, 56 сребърни и 70 бронзови отличия.

В отборното клубно класиране родния „Стар Тийм“ е втори с внушителните 26 златни, 20 сребърни и 33 бронзови медали, след първенеца „Халкер“ от Унгария (29, 26, 34).

Останалите български клубове също се представиха на изключително високо ниво. Кикбоксьорите на „Радулов“ спечелиха 6 златни, 9 сребърни и 10 бронзови отличия, а „Масару“ си тръгна с 6 златни, 8 сребърни и 10 бронза.

С най-много купи от нашите състезатели се сдоби Кристина Николова. Капитанът на националния ни отбор в татами стиловете спечели 5 златни отличия.

Михаил Георгиев също от „Стар тиим“ спечели 3 европейски купи в стиловете лайт контакт и киклайт контакт. 18 годишният ни кикбоксьор участва и при юноши старша възраст и при мъжете като изигра 11 срещи в които не допусна загуба.

Този уикенд (18.02 -20.02.2022г.) в град Козлодуй ще се проведе държавното първенство по кикбокс в стил фул контакт. До момента заявки за участие са подали 187 състезатели от 25 клуба.