Отборът на Миньор Перник победи с 2:1 Марек Дупница в поредната си контрола от подготовката за новия сезон. Това бе трета поредна победа за "чуковете", които преди това се наложиха над Кариана Ерден и Сливнишки герой.

Първият гол в мача падна в 13-та минута, когато Тони Стоичков засече центриране на Йоан Маринов отдясно. Преди попадението вратарят на дупничани отрази удар на Радой Божилов. В 34-та минута Маринов се възползва от пас на Борислав Будинов и удвои.

Секунди след гола Чечев от гостите и Методиев от Миньор се сдърпаха в центъра и бяха изгонени.

Крайното 2:1 оформи Веско Любомиров с удар от 25 метра, попадна в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Костадинов.

След срещата „чуковете“ получиха двудневна почивка и ще продължат лагера си в понеделник.

Междувременно бе променен началният час на срещата с Локомотив София. Двубоят ще се играе в следващата събота от 11 часа, вместо от 18 часа.