Отборите на Лудогорец и Локомотив Пловдив излизат един срещу друг в дербито от 1/8-финалите на SESAME Купа на България. Мачът е днес от 17:30 часа на стадион „Хювефарма Арена” и може да го гледате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от оспорвания мач на живо.

Последният турнирен сблъсък между двата отбора бе през 2021 година, когато играха четвъртфинал. Тогава те не успяха да излъчат победител в редовното време, но в продълженията „Орлите“ стигна до триумф с 2:1. Пиерос Сотириу, Мавис Чибота, които вече не са част от Лудогорец, вкараха двата гола за „Зелените“. За „Смърфовете“ пък точен бе Георги Минчев, който през този отново се завърна в Локомотив, след кратък престой в латвийските Рига и Ауда.

Предстоящите опоненти стартираха участието си в надпреварата от 1/16-финалите. „Черно-белите“ бяха на път още там да отпаднат, след като с Добруджа направиха 2:2 през първите 90 минута, а в продълженията отбелязаха още три гола, два от които във вратата на втородивизионния тим, който от 17-та минута игра с човек по-малко. Лудогорец пък не срещна проблем в гостуването си ба Балкан Ботевград. Шампионът на България би с 4:0 съперникът си, който се подвизава в третото ниво.

В събота Локомотив Пловдив допусна втора поредна загуба, след като падна с 0:3 в гостуването си на Левски. Кръг по-рано „черно-белите“ също не успяха да вкарат гол, след като загубиха с 0:2 от Ботев Враца. Лудогорец също допусна поражение в 18-ия кръг, след като изненадващо Славия си тръгна с 3:2 от „Хювефарма Арена“. В неделя обаче „орлите“ размазаха с 5:0 Ботев Враца. Между тези два успеха, разградчани биха с 2:1 Спартак Търнава и се настаниха на втората позиция в Група H на Лига на конференциите.