Отборът на ЦСКА 1948 победи Берое с 2:1 в мач от осминафилната фаза на Sesame Купа на България. Така "червените" продължават напред в турнира, а тимът от Стара Загора отпада.

През първото полувреме двата отбора не предложиха много положения и следователно попадения нямаше. В 53-ата минута Сантиаго Годой изведе напред заралии. Седем минути след това Педриньо успя да изравни от пряк свободен удар. Две минути преди края на редовното време Ивайло Чочев осъществи обрата.

start-photo.bg
78 снимки

В 6-ата минута заралии не успяха да се възползват от грешка на "червените". Сантиаго Годой пресече пас и се впусна към наказателното поле на домакините. Там той се озова на земята, но след чиста игра срещу него.

Четири минути след това Педриньо получи шанс да изпълни пряк свободен удар. Изстрелът му мина близо до левия страничен стълб на вратата.

В 18-ата минута Вини Трибуле притисна Емил Виячки, който сгреши с връщането назад и прати топката в корнер. Гостите изпълниха първия си ъглов удар, който доведе до известно разбъркване в наказателното на ЦСКА 1948, но не и до удар към вратата. Заралии имаха претенции за игра с ръка,но Георги Кабаков остави играта да продължи.

Пет минути по-късно Педриньо успя да открадне топката от защитник на Берое. След това той напредна до границата на наказателното, но не успя да шутира, тъй като бе повален от играч на гостите.

В 26-ата минута пък Сантиаго Годой получи на десния фланг и реши да стреля от много трудна позиция. Изпълнението му по земя не затрудни по никакъв начин Даниел Наумов. Две минути след това Енцо Ойос също си опита къмсета с шут извън наказателното. Той прати топката над напречната греда.

Неделко Пишчевич стреля от дистанция в 32-ата минута, а това се оказа и последното му действие в мача. Топката прелетя високо над вратата, а той напусна терена, след като по-рано в срещата изпита сериозна болка в областа на рамото след сблъсък с противников играч.

В 38-ата минута Педриньо за малко да изненада Родриго Ачинели. Футболистът на ЦСКА 1948 центрира от левия фланг, но топката опасно се насочи към вратата на заралии. Стражът на Берое обаче показа, че внимава и успя да я избие над вратата.

Две минути преди края на първата част пред Ивайло Чочев се откри може би най-добратра възможност за домакините. Ивайло Чочев получи по земя от Стив Фуртадо и от точката на дузпата стреля. Полузащитникът обаче не успя да нацели топката по най-добрия начин и на удара му липсваше сила и точност - Ачинели спаси без проблеми.

Три минути след подновяването на играта Емил Ценов бе близо до откриването на резултата. Той получи центриране в пеналтерията на Берое и стреля с глава. Изстрелът му обаче попадна в средата на вратата и Ачинели улови топката.

В 53-ата минута заралии поведоха. Енцо Ойос намери Сантиаго Годой, а той стреля в близкия ъгъл. Топката се озова в мрежата на ЦСКА 1948, след като Даниел Наумов не се намеси по най-добрия начин и тя мина под тялото му.

Отговорът на домакините дойде седем минути след това. Педриньо получи шанс да изпълни пряк свободен удар и го направи по чудесен начин, изпращайки неспасяем удар към вратата на Берое. Така той успя да възстанови паритета.

В 72-ата минута Жорди Гоева получи добър пас в наказателното на "червените", но не успя да намери съотборник. Топката беше изчистена и последва ъглов удар за Берое, който не донесе нова опасност пред вратата на домакините.

Секунди, след като се появи в игра, Валентин Йосков имаше шанс да донесе обрата за ЦСКА 1948. След добра комбинация на домакините именно той се оказа на чудесна стрелкова позиция, но опитът му за удар бе блокиран от защитник на Берое.

В 82-ата минута Педриньо също бе близо до гола. Георги Русев продължи с глава центриране, а до топката стигна именно бразилецът, който стреля с глава. Родриго Ачинели блесна с добра намеса и спаси.

Шест минути след това обратът бе факт. Ивайло Чочев изпълни пряк свободен удар фронтално към вратата. Халфът насочи топката в горния ляв ъгъл, а стражът на Берое докосна топката, но не успя да я извади.

FT | ЦСКА 1948 - БЕРОЕ 2:1

0:1 Сантиаго Годой 53'

1:1 Педриньо 60'

2:1 Ивайло Чочев 88'

Съставите на двата отбора:

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 5 Елитон, 6 Стив Фуртадо, 8 Педриньо, 10 Георги Русев, 15 Симеон Василев, 18 Ивайло Чочев, 17 Никола Илиев, 21 Емил Ценов, 23 Емил Виячки, 28 Неделко Пишчевич

Старши треньор: Николай Панайотов

Берое: 23 Родриго Ачинели, 3 Франко Рамос, 6 Джорди Говеа, 7 Густаво Каскардо, 9 Сантиаго Годой, 10 Енцо Ойос, 14 Викторио Вълков, 17 Едвин Ласо, 20 Сегундо Пачаме, 21 Тиаго Сейхас, 91 Вини Трибуле

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари