Черно море е властелинът на Варна! "Моряците" спечелиха градското дерби срещу Спартак на "Коритото" с 2:0. Срещата беше от 9-я кръг на efbet Лига. Възпитаниците на Илиан Илиев бяха значително по-добрия отбор от самото началот на срещата и си тръгнаха с три точки след голове на Мазир Сула от дузпа в 8-ата минута и Дуду в 58-ата. В края на мача гредата спря удар на Асен Дончев.

Пред "соколите" се откриха две добри възможности за гол чрез Ивей Ромееш. Пламен Илиев обаче на два пъти демонстрира голямата си класа и спаси. Срещата предложи много битка, като главният съдия Георги Кабаков даде цели седем жълти картона. След втория гол и след последния съдийски сигнал феновете на "соколите" скандираха "Оставка" по адрес на треньора Кириякос Георгиу.

С успеха Черно море събра 18 точки и заема трето място във временното класиране. Спартак е пети с три точки по-малко.

startphoto.bg
42 снимки

На терена започнаха да прехвърчат искри още в началните секунди. Даниел Димов и Радослав Димитров се сблъскаха, при което защитникът на домакините изпита остра болка. В същото време капитанът на "моряците" влезе в словесен спор с Йоан Бауренски и получи жълт картон. Гостите упражниха висока преса в първите минути на мача и това даде резултат. След пет игра Франьо Пърце сбърка с подаване към Бауренски. Исмаил Иса изпревари халфа, който го фаулира в наказателното поле. Георги Кабаков мигновено посочи бялата точка, но пожали футболиста на "соколите", който малко преди това вече беше получил официално предупрежение. Зад топката застана Мазир Сула и с безкомпромисен удар вкара за 0:1.

Малко след това Влатко Дробаров засече с глава центриране от корнер, но прати топката покрай вратата. Пред домакините се откри отлична възможност за гол в 17-ата минута. Тогава Антонио Вутов изведе Ахмед Ахмедов със страхотно подаване. Нападателят напредна и потърси далечния ъгъл на Пламен Илиев, но прати кълбото покрай целта.

В 23-ата минута Радослав Димитров опита удар от неудобна позиция, но стреля над вратата. Пет минути по-късно Васил Панайотов проби до аутлинията отдясно и намери Даниел Мартин на границата на наказателното поле. Испанският ляв бек обаче прати топката над вратата.

До края на първата част играта многократно беше прекъсвана от доста нарушения, а опасности пред двете врати липсваха. В 41-ата минута Радослав Димитров опита да изненада Пламен Илиев от корнер, но топката се оплете във външната страна на вратата.

Втората част започна с по-активни действия на гостите. В 48-ата минута Васил Панайотов засече ниско центриране на Мазир Сула от корнер, но Величков се справи. В 55-ата минута "моряците" бяха близо до втори гол. Нападателят засече с пета центриране отляво на Дани Мартин. Топката премина опасно покрай вратата на Величков.

Три минути след това Черно море удвои аванса си. Пламен Илиев изрита топката в полето на Спартак. Исмаил Иса успя да отклони с глава към Едгар Пашеко отляво. Португалецът напредна и с външен фалц центрира в наказателното поле, където Дуду изпревари Виктор Митев и от няколко метра вкара за 0:2.

В 65-ата минута Исмаил Иса напредна през центъра с топката и нанесе силен удар, който Величков изби в корнер. След неговото изпълнение Живко Атанасов нанесе удар с глава, но покрай вратата. Малко след това отново вратарят на "соколите" се намеси след удар на Сула.

В 73-ата минута Спартак организира опасна атака, при която Ахмедов подаде към Цветков, а той продължи към Вутов в наказателното поле. Нападателят на домакините беше изпреварен от Даниел Димов, който успя с шпагат да изчисти. Топката се озова в Ивей Ромееш, който нанесе силен удар от около 15 метра, с който Пламен Илиев успя да се справи и да избие. Кълбото отново попадна в панамеца, който нанесе удар с глава, но Тигъра в бляскава намеса изби в корнер.

В 88-ата минута гредата спаси "соколите". Асен Дончев напредна отляво и нанесе плътен удар по земя, който срещна дясната греда. Феновете на Спартак започнаха да скандират "Оставка" по адрес на треньора Кириякос Георгиу.

След края на мача провържениците на домакините продължиха да скандират срещу своя треньор, призовавайки го да напусне.

efbet Лига

FT .

0 : 2

• 8’ (д) Мазир Сула
  • 58’ Дуду
  • Край на мача.

90+5'
  • Начо Паис влиза на мястото на Мазир Сула.

90+1'
  • Асен Дончев напредна отляво и нанесе плътен удар по земя, който срещна дясната греда.

88'
  • Франк Риволие влиза на мястото на Филип Лесняк.

85'
  • Мартин Милушев заменя Дуду.

84'
  • Жълт картон за Влатко Дробаров.

81'
  • Асен Дончев влиза на мястото на Едгар Пашеко.

77'
  • Ренан заменя Даниел Димов.

77'
  • Клаудиу Кешеру заменя Исмаил Иса.

77'
  • Двойно спасяване на Илиев! Спартак организира опасна атака, при която Ахмедов подаде към Цветков, а той продължи към Вутов в наказателното поле. Нападателят на домакините беше изпреварен от Даниел Димов, който успя с шпагат да изчисти. Топката се озова в Ивей Ромееш, който нанесе силен удар от около 15 метра, с който Пламен Илиев успя да се справи и да избие. Кълбото отново попадна в панамеца, който нанесе удар с глава, но Тигъра в бляскава намеса изби в корнер.

73'
  • Виктор Попов центрира отдясно, а Иса пропусна топката за Сула. Алжирецът засече топката от няколко метра, но Величков спаси. Малко след това отново вратарят на "соколите" отрази шут на Сула.

68'
  • Живко Атанасов нанесе удар с глава след центриране от корнер, но покрай вратата.

66'
  • Исмаил Иса напредна през центъра с топката и нанесе силен удар, който Величков изби в корнер.

65'
  • Ивей Ромееш влиза на мястото на Радослав Димитров.

62'
  • Александър Цветков заменя Йоан Бауренски.

62'
  • Жълт картон за Дани Мартин.

61'
  • Жълт картон за Антонио Вутов.

60'
  • ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Пламен Илиев изрита топката в полето на Спартак. Исмаил Иса успя да отклони с глава към Едгар Пашеко отляво. Португалецът напредна и с външен фалц центрира в наказателното поле, където Дуду изпревари Виктор Митев и от няколко метра вкара за 0:2.

58'
  • Топката се озова в Иса в наказателното поле. Нападателят отправи удар, който защитник в синьо блокира.

55'
  • "Моряците" бяха близо до втори гол. Нападателят засече с пета центриране отляво на Дани Мартин. Топката премина опасно покрай вратата на Величков.

53'
  • Васил Панайотов засече ниско центриране на близката греда от корнер на Сула, но Мартин Величков се справи.

48'
  • Удар от далечна дистанция на Даниел Димов срещна тялото на Франьо Пърце.

47'
  • Начало на втората част.

46'
  • Край на първата част.

45+2'
  • Радослав Димитров се опита да изненада Пламен Илиев в близкия ъгъл при центриране от корнер, но топката се оплете във външната страна на мрежата.

41'
  • Панайотов получи отдясно и опита центриране почти от аутлинията. Нито един футболист не успя да играе с топката, която стигна до Дани Мартин. Испанецът шутира от движение от границата на наказателното поле, но над вратата.

28'
  • Фантастична намеса на Пламен Илиев! Матео Петрашило подаде към Кристиан Илич в центъра на терена. Халфът пое топката, напредна и отправи силен удар в десния ъгъл, но вратарят на "моряците" с блестяща намеса изби в корнер.

25'
  • Радослав Димитров опита удар от неудобна позиция пред наказателното поле, като прати топката над вратата.

23'
  • Ахмед Ахмедов навлезе в наказателното поле отдясно. Нападателят пусна успоредне пас, а Кристиан Илич не успя да нанесе удар, като падна на тревата. Кабаков обаче даде сигнал играта да продължи.

22'
  • Жълт картон за Виктор Попов.

18'
  • Пред Спартак се откри първа добра възможност за гол. Антонио Вутов проби през центъра и със страхотен пас изведе Ахмед Ахмедов. Нападателят напредна, навлезе в наказателното поле и потърси далечния ъгъл на Пламен Илиев, но прати топката покрай вратата.

17'
  • Жълт картон за Дуду.

12'
  • Черно мор продължи да бъде по-добрият отбор на терена. Влатко Дробаров засече с глава центриране от корнер, но ударът му беше неточен.

12'
  • ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Защитата на Спартак сбърка лековато при изнасянето на топката. Франьо Пърце не подаде точен пас към Йоан Бауренски, а халфът подсече Исмаил Иса в наказателното поле. Георги Кабаков беше категоричен - дузпа.
    ВАР потвърди решението му, а пловдивчанинът не показа картон на Бауренски, който можеше да е негов втори в мача. Зад топката застана Мазир Сула. Алжирецът с безкомпромисен удар реализира за 0:1.

8'
  • Жълт картон за Йоан Бауренски.

3'
  • Жълт картон за Даниел Димов.

1'
  • Още в 18-ата секунда Даниел Димов и Радослав Димитров се сблъсъкаха, при което защитникът на домакините изпита сериозна болка.

1'
  • Начало на варненското дерби.

• Феновете на двата отбора запалиха димки и факли, поради което срещата ще се забави.

1'
  • 1'
  • 1'
  • Стадион: Спартак, Варна
    Рефер: Георги Кабаков
    Излъчва: Diema Sport

Спартак Варна - Черно море 0:2

0:1 Мазир Сула (8-дузпа)

0:2 Дуду (58)

Спартак Варна: 76. Мартин Величков, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски (63 - 6. Александър Цветков), 8. Филип Лесняк (85- 9. Франк Риволие), 11. Виктор Митев /к/, 16. Кристиан Илич, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов, 88. Радослав Димитров (63 - 14. Ивей Ромееш)

Резерви: 89. Никола Виденов, 6. Александър Цветков, 9. Франк Риволие, 14. Ивей Ромееш, 17. Цветослав Маринов, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 77. Любослав Маринов, 99. Даниел Халачев

Треньор: Кириякос Георгиу

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 15. Даниел Мартин, 27. Даниел Димов /к/ (77 - 88. Ренан), 71. Васил Панайотов, 11. Дуду (84 - 17. Мартин Милушев), 23. Едгар Пашеко (77 - 8. Асен Дончев), 10. Мазир Сула (90 - 5. Начо Паис), 9. Исмаил Иса (77 - 13. Клаудиу Кешеру)

Резерви: 84. Християн Славков, 8. Асен Дончев, 7. Брено Тейшейра, 91. Велислав Василев, 13. Клаудиу Кешеру, 88. Ренан Арияш, 4. Росен Стефанов, 17. Мартин Милушев, 5. Начо Паис

Треньор: Илиан Илиев

Ж.к: Йоан Бауренски, Кристиан Илич (Спартак); Даниел Димов, Дуду, Виктор Попов, Даниел Мартин, Влатко Дробаров (Черно море)

Съдия: Георги Кабаков

Стадион: "Спартак", Варна