Пирин Благоевград разби с 4:1 гостуващия Етър Велико Търново в дербито на шестия кръг от Втора лига. Изключителен мач изигра френския атакуващ футболист – Аймен Суда, който се отличи с хеттрик и фантастична работа по терена. Валентин Йосков пък откри резултата.

Все пак в добавеното време на срещата Мартин Николов реализира почетното попадение за „болярите“, които си тръгнаха с празни ръце от визитата в югозападна България.

Успехът изстреля „орлите“ еднолично на първото място във Втора лига с 16 точки. Етър остана с 10 и на четвъртата позиция.

След 18 минути игра "орлетата" откриха резултата след първото си опасно положение. Борис Иванов проби отляво и центрира отлично в наказателното поле към Валентин Йосков, който с глава матира Станислав Нисторов отблизо - 1:0 за Пирин.

Четири след това благоевградчани дублираха аванса си. Аймен Суда комбинира с Валентин Йосков, а отбраната на "болярите" не успя да изчисти встрани или напред, макар да можеше, за да последва остър удар по земята на французина, който не остави никакви шансове на Нисторов - 2:0.

В 27-ата минута стражът на "болярите" - Станислав Нисторов, показа добър рефлекс след силен удар от малък ъгъл на Запро Динев. До края на почивката нямаше големи шансове пред двете врати.

През второто полувреме Етър създаде няколко добри ситуации, но търновци не успяха да ги материализират в попадение, а в 58-ата минута Александър Дюлгеров подаде към Йосков, чийто удар с глава беше отразен от Нисторов. Шест минути след това "орлетата" реализираха бърза атака, след която отбелязаха гол, но той беше отменен поради засада. Аймен Суда напредна отляво и комбинира със свой съотборник и стреля силно, преодолявайки Нисторов, но страничният съдия маркира засада, която след повторенията остана спорна.

Две минути преди края на редовното време Пирин вкара трети гол на своя съперник. Георги Вълчев подаде към Гуано, който намери в наказателното Аймен Суда. Французинът се справи с вратаря на Етър, след което прати топката във вратата му за трети път - 3:0.

След по-малко от 120 секунди Аймен Суда ознаменува великолепното си представяне в този мач с трети гол, оформяйки своя хеттрик. Суда получи пас вляво и имаше прекалено голяма свобода и с прецизен удар матира Нистиров - 4:0.'

"Болярите" разиграха добра атака отдясно а Мартин Николов получи вляво и с плътен удар не остави шансове на Красимир Костов, оформяйки крайното 1:4 за Пирин.

FT / ПИРИН - ЕТЪР 4:1

1:0 Йосков 18', 2:0 Суда 22', 3:0 Суда 88', 4:0 Суда 90', 4:1 Николов 90'

Рефер: Мартин Гребенчарски (Самоков)

Стадион: "Христо Ботев" (Благоевград)

Пирин: 76 Красимир Костов - 71 Христо Петров 5 Николай Бодуров 8 Лазар Боянов 38 Александър Дюлгеров - КАПИТАН 4 Борис Иванов 6 Богомил Божуркин 7 Георги Вълчев 17 Запро Динев 10 Аймен Суда 98 Валентин Йосков

Етър: 12 Станислав Нисторов - ВРАТАР 10 Айкут Рамадан 8 Атанас Атанасов 4 Георги Александров - КАПИТАН 16 Георги Иванов 13 Дидис Пита 17 Иван Коконов 7 Кольо Станев 77 Мартин Николов 6 Филип Ангелов 23 Антони Ангелов