Янтра Габрово и Добруджа завършиха 2:2 в двубой от 7-я кръг на Втора лига. Двубоят бе сравнително равностоен, но имаше и много нервност между двата отбора, като те завършиха с по 10 човека, след като един играч от Янтра и Добруджа бе изгонен. Мартин Тошев откри за домакините, но гостите бързо изравниха чрез Димитър Пиргов, който имаше вина за първото попадение. Бързо след това Руменов направи и пълния обрат, за да се стигне до 66-а минута, когато Мартин Тошев вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

След това попадение Здравко Серафимов бе изгонен с директен червен картон, а в продължението на мача Цветелин Радев също видя червения картон. След това равенство Добруджа е 6-и с 11 точки, докато Янтра Габрово остава на 7-а позиция също с 11 пункта на сметката си.

В петата минута дойде първата по-интересна ситуация, при която Петър Казаков от Янтра опита изстрел от сериозна дистанция, но топката премина над напречната греда.

Само две минути след това Добруджа допусна груба грешка в защита след центриране от левия фланг, а кълбото се озова в Мартин Тошев, който с едно докосване не сбърка при завършващия удар и успя да я прати във вратата на Георги Аргилашки - 1:0 за Янтра Габрово.

Румен Руменов центрира, като се получи разбъркване, а Борис Груев не реагира по най-добрия начин, като топката в крайна сметка се озова в Димитър Пиргов, който стреля с глава и кълбото се озова във вратата на Янтра - 1:1.

В 28-а минута Лукас Кардозо центрира от фланга, като Румен Руменов бе оставен абсолютно непокрит на втора греда, а полузащитникът изскочи от задна позиция и засече с лекота топката, за да направи пълния обрат - 2:1 за Добруджа.

В 51-вата минута гостите организираха бърза контраатака, която завърши с удар на Антон Иванов в тялото на Мартин Ангелов. Три по-късно Мартин Тошев шутира от трудна позиция, но топката премина встрани от целта.

В 66-а минута Янтра организира страхотна атака по десния фланг и Божидар Томовски достави перфектен пас, а Мартин Тошев бе съобразитилен и съумя да изравни с чудесен завършващ удар - 2:2.

Веднага след гола Здравко Серафимов от Добруджа бе провокиран от Айвън Ангелов и удари без топка, като съдията не се поколеба да го изгони с директен червен картон, а гостите останаха с 10 души на терена.

В добавеното време на срещата Цветелин Радев от Янтра извърши нарушение, за което получи втори жълт картон и респективно червен, оставяйки отбора си също с 10 човека на терена.

Стартови състави:

ЯНТРА: 12. Борис Груев, 3. Димитър Стоянов, 89. Мартин Ангелов, 22. Мартин Ганчев, 9. Мартин Тошев, 6. Петър Казаков (К), 8. Станислав Дюлгеров, 71. Тони Иванов, 99. Христо Митев, 5. Цветелин Радев, 11. Айвън Ангелов;

ДОБРУДЖА: 1. Георги Аргилашки (К), 2. Велислав Боев, 3. Димитър Пиргов, 28. Здравко Серафимов, 15. Богдан Костов, 6. Ивайло Климентов, 7. Антон Иванов, 8. Лукас Кардозо, 9. Джорджио Димитров, 10. Румен Руменов, 27. Ангел Ангелов.