Отборът на Царско село победи с 2:0 Славия в предпоследен мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Възпитаниците на Любослав Пенев се наложиха след голове на Стефан Христов и Емануил Манев, които се разписаха по веднъж през двете полувремена. Тимът на Славия пък не успя да отправи нито един точен удар и логично си тръгна с поражение от стадион „Арена Царско село”. Това бе 12-та загуба за тима на Александър Тарханов от началото на кампанията.

След шестия успех за Царско село, тимът зае осмо място, изоставайки вече само с четири точки от шестия в подреждането ЦСКА 1948. Славия пък е 12-ти с равен актив с предпоследния Етър.

Антон Узунов
35 снимки

Мачът започна с домакински натиск. В първите няколко минути футболистите на Царско село се настаниха трайно в половината на гостите. Още във 2-ата минута домакините стигнаха до ъглов удар, след чието изпълнение Димитър Костадинов стреля с глава над вратата. В следващата атака, отново Костадинов стреля, но този път ударът му бе блокиран.

Още по темата:

Любо Пенев: Лесно няма

Стефан Христов: Нашата цел е Топ 6

В 11-ата минута, с малко доза късмет, домакините стигнаха до страхотна възможност. Андерсон получи по левия фланг и центрира остро. Токата рикошира в тялото на Михаил Александров и затрудни максимално вратаря Вуцов. Стражът на гостите все пак успя да избие в корнер със сетни усилия.

Резултатът в срещата бе открит след 20 минути игра. Стефан Христов имаше добра възможност отдясно, но ударът му бе блокиран. Все пак след разбъркване в наказателното поле, топката бе изчистена към левия фланг, където Луи Нганиони притича и без никакво забавяне върна топката в пеналта, където този път Христов бе безпощаден и с удар без подготовка насочи прецизно топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Едва след половин час игра Славия стигна до нещо интересно пред вратата на домакините. След центриране отдясно, Джони Пласид не успя да играе убедително и позволи да бъде прехвърлен. Зад гърба му дебнеше Радослав Кирилов, който обаче не може да спечели единоборството с Реян Даскалов и да отправи удар към празната врата.

В заключителните минути на първата част футболистите на Александър Тарханов изравниха играта, но така и не успяха да затруднят сериозно Джони Пласид на вратата на домакините.

На почивката двамата старши треньори направиха рокади в съставите си. В игра за „белите” се появиха Мартин Сораков и Дарко Тасевски, докато в редиците на домакините на терена влезе Емануил Манев за сметка на Дилан Мартенс.

В началните минути на второто полувреме двата тима показаха равностойна игра. Едва в 55-ата минута Царско село погледна по-сериозно към вратата на своя съперник. Димитър Костадинов получи пред наказателното поле, обърна се и стреля, но доста неточно.

Царско село - Славия 2:0

източник: SofaScore.com

В 69-ата минута Славия стигна до една от редките си възможности в мача.  Хубав пробив на Кръстев по дясното крило завърши с подаване в наказателното поле, където Радослав Кирилов игра с топката, но не успя да отправи точен удар.

Десетина минути по-късно домакините удариха напречната греда. Влезлият като резерва Карим Роси бе оставен непокрит след центриране от фал, овладя на гърди и с удар от въздуха стреля красиво, но за негово нещастие в гредата.

Всичко в срещата бе решено в 83-ата минута, когато Царско село стигна до втори гол, дело на резервата Емануил Манев. След отлично организирана контраатака Андерсон пое от собствената си половина, напредна добре по лявото крило и предостави топката на Манев в наказателното поле, който с едно докосване насочи топката в мрежата за 2:0.

FT ЦАРСКО СЕЛО – СЛАВИЯ 2:0Резултати Класиране

1:0 Стефан Христов 20'

2:0 Емануил Манев 83'