Марек не успя да победи Струмска слава и двата отбора завършиха наравно при резултат 0:0 в двубой от последния 34-и кръг във Втора лига. Срещата на стадион „Бончук“ в Дупница предложи любопитни моменти и пред двете врати, като домакините трябва да съжаляват повече, тъй като направиха повечето по-сериозни пропуски.

Въпреки това, победата на Септември София с 3:0 над Черноморец Балчик означаваше, че отборът на Танчо Калпаков завършва на трета позиция в крайното класиране с 61 точки, с четири по-малко от столичани, които печелят директна промоция, и дупничани ще трябва да гостуват на 14-ия тим в efbet Лига на баража, ако искат да се завърнат в елита. Марес ще се изправи срещу някой измежду Пирин Благоевград, Хебър Пазарджик или Ботев Враца. Баражът ще се проведе на 30 май от 19:00 часа.

Струмска слава пък остава пети в подреждането на втория ни ешелон с 51 пункта.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Първата ситуация в двубой дойде в петата минута, когато топката стигна до Николай Ганчев отляво в наказателното поле на гостите и той стреля в близкия ъгъл, но вратарят Драгомир Петков улови. Минута по-късно радомирци отговориха с удар на Мартин Стоилов отляво в наказателното поле, но над гредата.

Секунди по-късно грешка при изнасянето на топката на Марек можеше да доведе до гол в тяхната врата. Мартин Кавдански сбърка пред наказателното си поле и Мартин Стоилов отне кълбото, след което стреля, но Константин Костадинов се отчете с отлично спасяване. Последва нов изстрел от играч на гостите, който бе блокиран в корнер. След неговото изпълнение Цветомир Вачев стреля с глава, но този път Кавдански го блокира и топката излезе в нов ъглов удар.

В деветата минута Вачев беше изведе отдясно в наказателното поле зад защитата на домакините и след това отправи нещо средно между удар и подаване по тревата, което беше неточно. Три минути по-късно Евгений Илиев бе намерен с подаване отдясно в наказателното поле, но стреля с глава над вратата.

Домакините отговориха в 15-ата минута, когато Веселин Любимиров финтира Илиев на десния фланг и центрира в наказателното поле, където Християн Джаджаров беше непокрит и стреля с глава, но над вратата на Драгомир Петков.

В следващите минути нещата на терена се поуспокоиха и ситуации пред двете врати липсваха.

Пет минути преди почивката Марек разчупи скуката и беше близо до попадение. Росен Йорданов даде чудесно дълго извеждащо подаване за капитана Александър Близнаков отдясно в наказателното поле, след което последният шутира силно от движение в близкия ъгъл, но вратарят Петков изби в корнер.

Две минути след началото на втората част Георги Янев стреля точно от дистанция, но право в ръцете на вратаря Костадинов.

В 53-ата минута Антонио Ласков стреля отлично от пряк свободен удар пред наказателното поле на домакините, но стражът на Марек успя да избие кълбото.

Шест минути по-късно дупничани създадоха първата си интересна ситуация за втората част. Влезлият преди малко Иван Златков, обаче, стреля от наказателното поле покрай дясната греда на Петков в аут.

Двадесет минути преди края на редовното време Марек изпусна страхотен шанс да открие резултата. Джаджаров комбинира с капитана Близнаков в половината на домакините. Последва извеждащо подаване за Златков отдясно в наказателното поле, който пък центрира обратно за Джаджаров, където бе изпуснат от Денислав Мицаков, но пък футболистът на домакините засече с левия крак над напречната греда в аут.

Две минути след това сериозен пропуск направиха и гостите от Радомир. Тогава Борислав Николов изведе по чудесен начин Арнел Кадрич сам срещу вратаря Костадинов, но босненецът не успя да стреля по най-добрия начин и прати топката над вратата.

В 75-ата минута Николай Ганчев опита атрактивно изпълнение с ножичен удар в наказателното поле, но топката премина на сантиметри от дясната греда на Петков. Три минути по-късно Джаджаров получи празно пространство в половината на Струмска слава и стреля от дистанция, но неточно. Десет минути преди края отново Ганчев пробва шут пред наказателното поле, който също премина над вратата.

До края на двубоя Марек така и не успя да пробие вратата на Струмска слава и ще трябва да играе бараж с 14-ия в efbet Лига, ако иска да се завърне в родния елит.

FT  | МАРЕК ДУПНИЦА – СТРУМСКА СЛАВА  0:0