Септември София се завърна в елита на България. Столичани завършиха на второто място в класирането на Втора лига, което дава директно право на изкачване в efbet Лига за сезон 2024/25. Септември си осигури промоцията след победа с 3:0 над Черноморец Балчик в Драгалевци в мач от последния кръг на шампионата.

Попаденията за успеха реализираха Йордан Йорданов и Мартин Тошев, който вкара две попадения.

Срещата се игра пред погледа на наставника на Гьозтепе Станимир Стоилов.

Черноморец изпадна в долното ниво на футбола ни. За Септември това бе 19-а победа за сезона, с които събра 65 точки.

Другият отбор, който е сигурен за най-високия ешелон, е лидерът във Втора лига Спартак Варна.

Ники Митов има желание, но не знае дали остава в Септември

В 15-ата минута домакините създадоха първата опасност. Мартин Тошев засече с глава, но ударът му завърши в напречната греда, след това Айкут Рамадан се опита да направи добавка, която обаче не затрудни вратаря на гостите.

Черноморец Балчик също отговори подобаващо. След много добра атака в 33-ата минута Стефан Митев също беше много близо да открие резултата, но гредата се оказа пречка пред него, след като стреля отблизо.

Домакините успяха да реализират в 60-ата минута. Йордан Йорданов, който влезе като резерва на почивката, успя да се разпише за 1:0. След отлична атака, последва центриране на Жан-Пиер да Силва, Йорданов надскочи защитник и с глава заби топката в долния ъгъл.

Само 4 минути по-късно падна и вторият гол. След разбъркване в наказателното поле, Мартин Тошев се ориентира най-добре и стреля от границата на пеналта за 2:0.

Класическият резултат беше оформен от Мартин Тошев, който се разписа в 70-ата минута, с което успокои своите съотборници, че тимът ще влезе в елита. Айкут Рамадан пусна хитър пас към своя съотборник, който оформи крайното 3:0.

Стартови състави:

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 10. Айкут Рамадан, 24. Борислав Маринов, 6. Виктор Очаи, 14. Жан Пиер Да Силва, 4. Иван Арсов, 18. Кубрат Йонашчъ, 7. Мартин Стоянов, 9. Мартин Тошев, 19. Митко Митков;

Черноморец: 1. Галин Григоров, 18. Наско Янков, 5. Ивайло Минчев, 2. Йордан Радев, 8. Аджеил Невес, 3. Нджомганг Фонкеу, 12. Радиян Илиев, 10. Лукас Соарес, 11. Стефан Митев, 23. Алекс Наков, 6. Владислав Георгиев.