Престоят на Александър Томаш начело на ЦСКА не започна по най-добрия за него начин. „Червените” регистрираха четвърта поредна загуба в шампионата, губейки от Ботев Пловдив с 0:1 в София. Единственият гол в срещата бе дело на Ехидже Укаки през второто полувреме.

Това е първа победа на Ботев Пловдив при визита на ЦСКА в шампионата от цели тридесет и осем мача.

Поражението остави ЦСКА на незавидното тринадесето място във временното класиране на efbet Лига, докато Ботев Пловдив се изкачи до четвъртото място в таблицата.

start-photo.bg
59 снимки

Двубоят на стадион „Локомотив” в столичния квартал „ Надежда” започна с прекрасен шанс за гостите от Пловдив. След  грешка на Християн Петров на фланга, Ехидже Укаки отне и се понесе към наказателното поле на „червените”. Укаки навлезе мощно в пеналта и стреля по диагонала, но Бусато спаси, избивайки в ъглов удар.

ЦСКА отговори подобаващо, но късметът не бе на страната на новото попълнение на домакините Годуин Коялипу, който нацели напречната греда от близка дистанция.

Малко след като изтече четвърт час игра, Ботев отново бе близо до откриването на резултата. Укаки бе изведен по лявото крило и центрира много прецизно във вратарското поле, където Мараш засече, но не успя да насочи коженото кълбо в очертанията на вратата.

До края на първата част футболистите на ЦСКА диктуваха събитията на терена, владеейки топката в сериозен процент от времето. Тимът на Александър Томаш пропусна и две отлични възможности пред вратата на Ботев.

Първо Тобиас Хайнц имаше можеше да открие резултата след много добра атака на домакините. След комбинация между Коялипу и Шопов пред наказателното пое, последния изведе Хайнц отляво. Норвежецът стреля незабавно по диагонала, но не намери добре топката и я прати покрай десния страничен стълб.

Следващият шанс се разкри пред Годуин Коялипу, който обстрелва вратата на гостите с глава след центриране от корнер. Снажният нападател се пребори за топката и отправи много добър удар, но не уцели рамката на вратата.

След равностойна игра в началните минути на първото полувреме, гостите от Пловдив успяха да поведат в резултата в 58-ата минута, а в голмайстор за „канарчетата” се превърна Ехидже Укаки. Сериозна вина за попадението на „жълто-черните” има бранителят на домакините Христиан Петров, който сгреши фатално в центъра на терена. Вместо да изчисти топката, Петров реши да финтира Укаки, който обаче му отне и се понесе абсолютно сам срещу ГУставо Бусато. След като навлезе в наказателното поле, играчът на Ботев стреля безпроблемно покрай бразилеца за 1:0.

В оставащите минути до края футболистите на ЦСКА така и не успяха да намерят верния път към гола, въпреки че имаха териториално предимство.

efbet Лига

FT .

0 : 1

• 58’ Ехидже Укаки
  • Край на мача!

90+5'
  • Жълт картон за Джейсън Локило.

90+2'
  • Ален Корошец заменя Кристиан Нвачукву.

90+1'
  • Страхотен пропуск на Христиан Петров! След центриране от корнер, топката се оказа в Петров, който стреля много силно от въздуха, но Бернат спаси, а след това топката бе избит в нов ъглов удар.

89'
  • Сейни Санянг заменя Иван Турицов за ЦСКА.

81'
  • Жълт картон и за Тобиас Хайнц.

77'
  • Петко Панайотов заменя Марселиньо Кареасо.

74'
  • Корнер в полза на Ботев Пловдив.

74'
  • Вини Трибуле заменя контузения Ехидже Укаки за Ботев Пд.

69'
  • Жълт картон и за Ехидже Укаки.

68'
  • Второ поредно нарушение на Иван Турицов. Фубтолистите на Ботев Пловдив искат втори жълт картон за играча на ЦСКА, но главнят рефер Валентин Железов не гони капитана на домакините.

65'
  • Жълт картон за вратаря на Ботев за бавене на играта.

65'
  • Джейсън Локило заменя Светослав Шопов.

64'
  • Иван Тасев заменя Олаус Скаршем.

64'
  • ГОООЛ за Ботев Пловдив! След много груба грешка на Християн Петров в центъра на терена, Ехидже Укаки открадна коженото кълно и се понесе абсолютно сам срещу Густаво Бусато. След като навлезе в наказателното поле, футболистът на Ботев стреля точно покрай бразилския страж на ЦСКА за 1:0 в полза на гостите.

58'
  • Жълт картон и за Иван Турицов.

55'
  • Жълт картон за Кристиан Нвачукву за фал срещу Турицов.

52'
  • Възможност за ЦСКА! Годуин Коялипу излиза на стрелкова позиция в наказателното поле на Ботев, но след намеса на Йонас Там не успя да отправи хубав удар и прати топката покрай вратата.

49'
  • Ъглов удар в полза на Ботев Пловдив.

48'
  • Начало на второто полувреме.

45+4'
  • Край на първото полувреме.

45+4'

45+3'
  • Шут на джонатан Линдсето от двадесет метра, топката минава над вратата.

44'
  • Нова възможност за ЦСКА! След центриране от корнер Годуин Коялипу се пребори за топката и стреля с глава, но покрай вратата.

41'
  • Далечен удар на Кристиан Нвачукву, който не затруднява по никакъв начин Густаво Бусато.

36'
  • Шанс за ЦСКА! Тобиас Хайнц получава зад гърба на отбраната на Боетв отляво, но ударът му от близка дистанция е неточен и топката спира от външната страна на мрежата.

26'
  • Константинос Балоянис също е декориран в жълто.

23'
  • Жълт картон за Джеймс Ето'о за спиране на обещаваща атака на домакините.

20'
  • Страхотна възможност за Ботев! Укаки получи по лявото крило, напредна много добре и центрира към Мараш, който стреля без забавяне, но в аут.

16'
  • Удар на Тибо Вион, топката минава над вратата.

11'
  • Греда за ЦСКА! След многоходова атака на "червените", топката се озова в Годуин Коялипу, който обаче бе обърнат с гръб към вратата. Нападателят добре обработи топката, завъртя се и стреля мощно, но за негов лош късмет коженото кълбо разтресе напречната греда.

11'
  • Първи изстрел по посока вратата на Ботев. Тобиас Хайнц пробва удар от въздуха по диагонала, но праща топката над вратата.

9'
  • Първи шанс за гол в мача! След грешка на Християн Петров на фланга, Ехидже Укаки отне и се понесе към наказателното поле на домакините, стреля но Бусато изби в първи корнер.