Отборът на Черно море победи безпроблемно тима на Ботев Пловдив с резултат 2:0 в мач от 2-ия кръг на efbet Лига. Родриго Енрике откри в 27-ата, а Живко Атанасов подпечата успеха за домакините в 79-ата минута.

Ivaylo Borisov / LAP.bg
30 снимки

"Моряците" изиграха изключително силен двубой и напълно заслужено се поздравиха с първи успех за новия сезон. "Канарчетата" пък тотално разочароваха с представянето си и помрачиха хубавите впечатления след победата над Пирин в първия кръг. Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините, които спокойно можеха да отбележат още няколко попадения. През втората част Ботев се опита да се противопостави, но така и не успяваше да стигне до сериозни положения. В края варненци си осигуриха трите точки със заслужен втори гол.

С тази победа Черно море излезе временно на втората позиция с актив от 4 точки след два мача. Ботев пък остава седми с три точки. В следващия кръг възпитаниците на Илиан Илиев гостуват в Стара Загора на Берое, докато тези на Азрудин Валентич приемат Славия.

Отзивите след двубоя:

Илиев: Поздравявам момчетата, но можеше да решим мача по-рано​

Началото на срещата се забави с няколко минути заради дупка в мрежата на една от двете врати.

Домакините първи получиха възможност за попадение. В петата минута Филип Филипов извърши нарушение срещу Родриго Енрике точно пред наказателното поле. Стефан Велев шутира директно от статичното положение, но над вратата.

Три минути по-късно Родриго Енрике шутира от добра позиция, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 18-ата минута Виктор Попов бе изведен по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Васил Панайотов стреля от трудна позиция с глава, но над вратата.

Три минути след това "моряците" бяха много близо до това да открият резултата. Родриго получи от Файсел Касми вдясно, след което центрира в наказателното поле. Там, на първа греда, Стефан Велев успя да се измъкне от защитата на Ботев и отклони топката, но тя премина на сантиметри от десния страничен стълб на Георги Аргилашки.

Активната игра на Черно море продължи и в 24-ата минута Велев получи отдясно, след което върна топката за Пабло Гарсия, който стреля извън наказателното поле. Ударът беше точен, но слаб и Аргилашки улови без проблеми.

"Моряците" поведоха заслужено в 27-ата минута. Пабло Гарсия бе изведен в предни позиции, а след това намери Родриго на границата на наказателното поле. Бразилецът получи огромно пространство в пенатлерията, овладя топката, финтира Мите Цикарски и стреля от точката за дузпа за 1:0.

В 32-ата минута се откри нов чудесен шанс за Черно море. Гарсия отлично изведе Леандро Андраде отляво в наказателното поле, който стреля, но топката премина на сантиметри от лявата греда на Аргилашки.

Минута преди края на първата част отново домакините застрашиха вратата на съперника си. Файсел Касми получи отдясно в наказателното поле, успя да финтира Виктор Генев и стреля коварно, но Аргилашки успя с една ръка да избие топката над гредата.

На почивката беше извършена смяна в тима на Ботев. Рожденикът Филип Филипов отстъпи мястото си на Станислав Работов.

Четири минути след началото на втората част се откри нова възможност пред "моряците". Родриго центрира успоредно по земя в наказателното поле, където Касми успя да стигне до топката, но Аргилашки внимаваше, излезе умело напред и се хвърли пред кълбото.

Ботев създаде първата си реална голова ситуация в 55-ата минута. Тогава Николай Минков проби добре отдясно, след което намери Емануел Току в центъра, който пък комбинира с Атанас Илиев. Нападателят бе изведен в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но Георги Георгиев внимаваше и изби в корнер.

Три минути след това отново домакините погледнаха в предни позиции. Родриго Енрике проби чудесно през центъра в половината на „канарчетата“, стигна до наказателното поле и стреля по тревата, но покрай дясната греда на вратата на Аргилашки.

В ответната атака Реда Рабей шутира, но покрай вратата на Георгиев.

В следващите минути темпото на игра на стадиона във Варна спадна. Бяха показани и няколко жълти картона, заради което играта се понакъса.

"Моряците" имаха отличен шанс за втори гол в 74-ата минута. Родриго Вилела се включи от втора позиция в наказателното поле и стреля с глава след центриране отдясно, но топката премина над напречната греда. Самюел Супрайен изобщо не очакваше Вилелал зад гърба си и само изгледа как португалецът се извиси над него, но имаше късмет ударът му е неточен.

Само минута след това Ботев беше много близо до изравняването. Николай Минков качи топката на главата на Маркиньос. Бразилецът изпревари всички, но ударът му с глава излезе в аут.

Сякаш всичко в двубоя се реши в 79-ата минута, когато Черно море отбеляза второ попадение. Домакините разиграха късо след изпълнение на корнер, като топката достигна до Стефан Велев, който пък намери Живко Атанасов, а защитникът с много техничен удар от близка дистанция успя да намери левия ъгъл на вратата на Аргилашки за 2:0.

В добавеното време на срещата домакините можеха да стигнат и до трето попадение. Фоде Гираси бе изведен сам срещу Аргилашки, но не успя да си поведе по най-добрия начин топката и вратарят на Ботев успя да се намеси.

Това беше и последното по-интересно действие в двубоя и Черно море се поздрави с първа победа за новия сезон.

FT | ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ ПЛОВДИВ 2:0

1:0 Родриго Енрике 27'

2:0 Живко Атанасов 79'

Жълти картони: Реда Рабей (Ботев Пловдив) 42' , Маркиньос (Ботев Пловдив) 63; Мартин Дичев (Черно море) 63', Пабло Гарсия (Черно море) 69'

Стартови състави на двата отбора:

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): 22. Георги Георгиев – 6. Виктор Попов, 28. Влатко Дробаров, 3. Живко Атанасов, 32. Мартин Дичев - 23. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов (к) - 29. Файсел Касми, 77. Стефан Велев, 15. Леандро Андраде - 72. Родриго Енрике

Старши треньор: Илиан Илиев

БОТЕВ ПЛОВДИВ (3-4-3): 1. Георги Аргилашки – 18. Самюел Супрайен, 4. Виктор Генев (к), 28 Филип Филипов - 26. Мите Цикарски, 22. Реда Рабей, 6. Дилан Мартенс, 17. Николай Минков - 7. Хосе Мартинес, 9. Атанас Илиев, 10. Емануел Току

Старши треньор: Азрудин Валентич