Ботев Враца победи Етър с 2:0 в мач от последния кръг на редовния сезон в efbet Лига и запази шансове за спасение. Точни за успеха на врачани на стадион "Христо Ботев" бяха Мартин Смоленски (32) и Даниел Генов в последните секунди на срещата. "Болярите" играха от деветата минута с човек по-малко, след като Серин Файе беше изгонен.

С успеха Ботев събра 22 точки и ще се надява на успешно представяне в плейофите, за да запази елитния си статут и през следващия сезон. Етър остава на дъното с 14 точки, като може да изпадне официално още в този кръг, но това зависи от резултата на мача между Локомотив София и Ботев Пловдив. "Железничарите" към момента са на позиция за бараж с 28 точки.

startphoto.bg
83 снимки

Първата по-интересна ситуация в срещата беше в 8-ата минута. Тогава Браян Переа получи пас от дълбочина, овладя топката и се озова сам срещу вратаря, но беше фаулиран от Серин Файе. Първоначално главният рефер Георги Кабаков показа жълт картон на сенегалеца, но беше привикан от ВАР, след което промени решението си и изгони защитника.

В 23-ата минута се откри отлична възможност за гол за домакините. Браян Переа засече с глава центриране от корнер на близката греда, но прати топката опасно над вратата.

Натискът на врачани даде резултат в 32-ата минута. Възпитаниците на Христо Янев организираха многоходова атака, при която Марко Мажуга подаде към Браян Переа. Колумбиецът върна към Мартин Смоленски, който нанесе силен удар от границата на наказателното поле, топката рикошира в Георги Александров и влезе в левия ъгъл за 1:0.

Четири минути по-късно Етър имаше възможност да изравни. Хосекарлос Ван Ранкин изведе Иван Василев зад отбраната на Ботев. Нападателят напредна и нанесе удар, с който Красимир Костов се справи и изби в корнер. След неговото изпълнение Горка Ларучея отправи удар с глава, но Костов улови.

В 38-ата минута Ангел Мартинов изби удар от далечна дистанция на Ласана Ндиайе. В продължението на първата част след центриране от корнер топката се озова в Стефан Велев на границата на наказателното поле. Опитният халф опита техничен удар, но стреля над вратата.

В 51-ата минута Браян Перея се възползва от грешка на Луис Кордова, овладя топката и навлезе в наказателното поле. Колумбиецът опита удар от десетина метра, който беше блокиран от Георги Александров. Пет минути след това Мартин Смоленски шутира от далечна дистанция, но топката премина над вратата.

В 84-ата минута се получи разбъркване в наказателното поле на домакините. Шано Букхолда беше най-съобразителен и опита удар от трудна позиция, който обаче беше неточен. Две минути след това Переа пусна извеждащ пас към Ласана Ндийае, който овладя топката, напредна, но не успя да преодолее Ангел Мартинов. Вратарят успя да избие топката с крак.

Ботев Враца стигна до втори гол в четвъртата минута на добавеното време. Бубакар Траоре се справи с Георги Александров отдясно, навлезе в наказателното поле и с успореден пас намери Даниел Генов, който от няколко метра насочи топката в далечния ъгъл за 2:0.

Ботев Враца - Етър 2:0

1:0 Мартин Смоленски (32)

2:0 Даниел Генов (90+4)

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 19. Браян Переа /к/, 23. Браян Мендоса (69 - 10. Спас Георгиев), 8. Клери Сербер, 11. Ласана Ндиайе (90 - 28. Едуардо Кунде), 14. Марко Мажуга (46 - 21. Бабукар Траоре), 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 77. Стефан Велев (56 - 9. Даниел Генов)

Резерви: 1. Любомир Василев, 21. Бабукар Траоре, 9. Даниел Генов, 18. Диого Барбоса, 28. Едуардо Кунде, 5. Петко Ганев, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Иван Нешков

Треньор: Христо Янев

Етър: 1. Ангел Мартинов, 4. Георги Александров /к/, 6. Горка Ларучея, 13. Дидис Пита (12 - 33. Луис Кордова), 94. Жан-Марк Тибуе, 9. Иван Василев (78 - 19. Александър Мишов), 18. Йоахим Карсела (78 - 24. Шахредин Букхолда), 7. Кольо Станев (78 - 10. Ловре Кнежевич), 2. Хосекарлос ван Ранкин, 17. Атанас Атанасов (58 - 8. Мартин Моран), 44. Серин Файе

Резерви: 12. Кристиян Секулич, 19. Александър Мишов, 5. Килиън Гюсъм, 20. Клифорд Ярен, 10. Ловре Кнежевич, 33. Луис Кордова, 24. Шахредин Букхолда, 77. Мартин Николов, 8. Мартин Моран

Треньор: Светослав Петров

Ж.к: Стефан Велев, Mеси Биатумусока, Бубакар Траоре, Клери Сербер (Ботев); Дидис Пита, Йоаким Карсела, Луис Кордова (Етър)

Ч.к: Серин Файе (Етър)

Съдия: Геори Кабаков

Стадион: "Христо Ботев", Враца