Локомотив Пловдив и Берое завършиха 0:0 в сблъсък от третия плейофен кръг в efbet Лига. Гостите завършиха мача с 10 души, след като Стив Фуртадо бе изгонен в добавеното време. Тимът на Александър Тунчев преследваше победата до последния съдийски сигнал, не помогнаха и феновете, които се завърнаха на "Лаута" след дълги месеци отсъствие. В крайна сметка "черно-белите" загубиха ценни две точки в борбата с ЦСКА за второто място в efbet Лига, но в края на седмицата ще имат възможност за поправка в директен мач с "червените".

Мачът започна с минута мълчание в памет на големия български защитник Георги Димитров-Джеки, който ни напусна преди три дни.

Още с началния съдийски сигнал домакините се втурнаха в атака и Александър Иванов, който е титуляр на мястото на наказания Георги Минчев, можеше да се разпише в 1-ата минута. Той получи добър пас от Карагарен, но ударът му бе слаб и право в ръцете на вратаря Ганев. Осем минути след това Карагарен демонстрира отлична техника на малко пространство и си освободи пространство за стрелба. Ударът му обаче беше блокиран от защитник на гостите.

Непростим пропуск направи Парвиз Умарбаев в 20-ата минута. Той използва грешка на Теди Мезаг и вратаря Ганев, открадна топката, но не уцели опразнената врата. Активната игра на домакините доведе до нова опасност пред вратата на Берое в 29-ата минута. Карагарен бе намерен на линията на засадата от Умарбаев, но ударът му не затрудни Ганев.

Най-активният на терена през първата част Бирсент Карагарен изкара два жълти картона в рамките само на 4 минути на Хасани и Стефанов, които спряха с нарушения негови обещаващи атаки.

Локомотив Пд Берое

източник: sofascore.com

Гостите влязоха по-уверено във втората част и можеха да поведат в 57-ата минута. Мартин Камбуров изведе Алиун Фал на стрелкова позиция, но вратарят Илко Пиргов се намеси и не позволи топката да влезе зад гърба му.

Алиун Фал пропусна да открие резултата в 75-ата минута, правейки още по-голям пропуск от този на Умарбаев преди почивката. Грешка на Николай Николаев в центъра на терена позволи на нападателя на Берое да напредне и да излезе очи в очи с вратаря Пиргов. Ударът му обаче премина покрай десния стълб на вратата на домакините.

В първата минута на добавеното време гостите останаха с 10 души, след като Стив Фуртадо получи червен картон. Десният халф-бек си изпусна нервите и изрита без топка Конър Руан. В оставащите минути тимът на Александър Тунчев натика старозагорци в тяхното наказателно поле, но не съумя да намери верния път към гола. Буквално в последната секунда пред Митко Илиев се откри великолепен шанс, но той прати топката в ръцете на вратаря Ганев.

ЛОКОМОТИВ ПД - БЕРОЕ 0:0 / КЛАСИРАНЕ

ЛОКОМОТИВ ПД: 1. Илко Пиргов, 61. Динис Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 4.  Кристиан Гомис, 34. Петър Витанов, 39. Парвиз Умарбаев, 44. Николай Николаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев (к), 19. Александър Иванов
Резерви: 81. Ивайло Василев, 11. Конър Руан, 5. Дейвид Малембана, 13. Видол Сейменски, 20. Иван Арамазов, 50.  Даниел Иванов, 15. Георги Мавродиев
Треньор Александър Тунчев

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 18. Илиас Хасани, 25. Георги Ангелов, 20. Стив Фуртадо, 6. Александър  Цветков, 17. Ибрахима  Конте, 94. Илиян Стефанов, 19. Александър Василев, 9. Мартин Камбуров (к), 11. Алиун Фал
Резерви: 12. Душан Перниш, 2. Джуниет Али, 15. Георги  Динков, 21. Кийлън Лебон, 23. Кукула, 66. Радослав  Апостолов, 73. Иван Минчев