ЦСКА и Македония Гьорче Петров завършиха 0:0 в контрола в Турция, където двата отбора провеждат част от зимната си подготовка. Това е второ поредно равество без голове за "червените", след като отборът завърши при същия резултат и срещу Астана (Казахстан) преди няколко дни. Следващият двубой на ЦСКА е утре - срещу Шахтьор Караганда.

Тимът на Саша Илич показа доста вяла игра срещу северномакедонците, които земат седмото място във временното класиране на местното първенство. Похвали заслужава единствено младокът Илиан Антонов, който влезе в средата на втората част и се понрави не само с желание, но и с няколко майсторски отигравания.
Футболистите излязоха с фланелки "НЕ на насилието", които бяха облекли върху официалните си екипи.  Двубоят започна спокойно и едва в 7-ата минута се стигна до опасност пред една от двете врати. Стражът на ЦСКА Димитър Евтимов обаче показа, че следи внимателно играта и не позволи да се стигне до удар, след като изпревари играч на съперника. "Червените" владееха повече топката в началните минути, но не успяха да застрашат стража на Македония ГП - Стевковски.  В 17-ата минута отлична намеса на капитана Иван Турицов не позволи на Матеус Лемос да шутира, след като получи хубав пас в наказателното поле.

Лазар Туфегджич заслужи аплодисментите на Саша Илич в 31-ата минута, когато технично завъртя топката от близо 20 метра, но тя профуча над вратата на съперника. Малко след това дойде и първият точен удар в мача. Туфегджич проби отдясно и центрира в наказателното поле за Шагоян, чийто изстрел с глава бе отразен от Кристиян Стевковски. Секунди преди почивката най-добрият играч на северномакедонците - Матеус Лемос шутира от дъгата н наказателното поле и за късмет на "червените" топката мина над вратата на Евтимов.

В началните минути на второто полувреме Енес Махмутович се извиси над всички в наказателното поле на Македония ГП, но изстрелът му не намери целта. Секунди по-късно Браян Морено открадна топката в половината на съперника и подаде към Станислав Шопов, чийто удар от движение бе спасен от вратаря на северномакедонците. В 69-ата минута Браян Морено се оказа най-съобразителен след разбъркване в пеналтерията на северномакедонците, но стреля слабо и не затрудни резервния страж. Десет минути по-късно Шагоян отправи коварен изстрел от далечно разстояние, но Стефан Тасев не допусна да бъде изненадан.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

ЦСКА: 29. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 4. Мено Кох, 13. Галин Минков, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 26. Марселино Кареасо, 11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено, 20. Радослав Живков
Резерви: 1. Густаво Бусато, 12. Илия Шаламанов, 2. Юрген Матей, 5. Брадли де Нойер, 6. Християн Петров, 7. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 24. Павел Жабов, 3. Жеферсон Телес, 15. Тибо Вион, 9. Дюкенс Назон, 17. Бисмарк Чарлс, 27. Маурисио Гарсес, 30. Дауда Бамба
Треньор Саша Илич

МАКЕДОНИЯ ГП: 1. Християн Стевковски, 11. Стефан Лазаревич, 5. Боян Илиевски, 4. Филип Мишевски, 3. Андрей Яго, 10. Арби Воша, 20. Адама Самаке, 8. Георги Стоилов, 7. Матеус Лемос, 32. Кристиян Стойкоски, 19. Емир Скендери
Резерви: 25. Тасев, 22. Абази, 6. Лисина, 23. Алексовски,  М. Славков, А. Славков, Стойков