С десет човека отборът на Ботев Гълъбово победи с 3:1 Лудогорец 2 в среща от 25-ия кръг на първенството в "Б" група. Домакините изиграха силен мач и съвсем заслужено спечелиха трите точки, въпреки че в началото на второто полувреме остана с 10 души на терена.

Централният защитник Мирослав Енчев беше изгонен за втори жълт картон заради спречкване с Мисиджан, но холандецът не беше декориран в жълто.

Ботев откри резултата с гол на Пламен Коларов в 13-ата минута. Резултатът се запази до почивката, а в началото на втората част Лудогорец 2 изравни в 53-ата минута чрез Янаки Смирнов. Минути по-късно Енчев беше изгонен от състава на Ботев.

Въпреки намаления си състав Ботев вкара още два гола. В 70-ата минута Стелиян Евтимов изведе гълъбовци напред в резултата с 2:1, а в 90-ата минута нападателят Любомир Александров фиксира крайния резултат - 3:1.