За две минути Волов успя да реши контролната среща със Светкавица в своя полза и победи своя съперник с 2:0.

Двете попадения паднаха през второто полувреме. За 1:0 се разписа Любомир Величков, който се оказа най-съобразителен, след като вратарят на Светкавица Личев не успя да улови топката, изстреляна от пряк свободен удар. Кълбото попадна в шуменския нападател и той от близко разстояние се разписа.

В 65-та минута Ваклински от 20-25 метра отправи удар по посока на вратата на гостите, топката изненада Личев, и резултатът вече бе 2:0 в полза на Волов.

В средата на първото полувреме футболистите и на двата отбор изпуснаха нервите си. За около 3-4 минути играта бе прекъсната, а главният съдия Гацев изгони Тодор Димитров от тима на Волов и Невен Венков от отбора на Светкавица.