Каварненският Калиакра победи днес румънския Дунарея (Галац) с 1:0 в контролна среща по футбол в Курортен комплекс Албена.

Единствения гол на мача отбеляза дошлият от Хасково Делчо Стоилов в 77-а минута. Лявото крило на Калиакра се пребори за топката в наказателното поле на гостите от Румъния и с неспасяем удар от 10 метра простреля целта.

През второто полувреме каварналии пропуснаха чрез Иван Караджов три от така наречените стопроцентови голови положения.

За пръв път с фланелката на каварненския тим игра и най-новото попълнение - 18-годишният Айлин Яшар - брат на титуляри Джунейт Яшар.

Четвъртата си контрола от предсезонната си подготовка Калиакра ще изиграе в събота отново на игрището в Албена срещу Спартак (Варна).