Берое спечели с 3:1 контролата срещу Верея, която се игра на стадиона под Аязмото. „Зелено-белите” направиха обрат в мача, след като още в 7-та минута изоставаха в резултата. Станислав Костов се отличи с хеттрик за Берое.

Треньорският щаб на Берое изпробва 21-годишния Даниел Манджуков, който започна в титулярния състав, но бе сменен на полувремето и явно няма да бъде задържан в отбора.

Верея поведе още в 7-та минута на контролата. Николай Костов центрира от корнер в наказателното поле на Берое, след което Джонатан Нанизаямо се извиси над всички и с глава изпрати топката във вратата на Иван Караджов.

Берое постепенно взе инициативата в мача и бе близо до това да изравни резултата в 16-та минута, когато Крис Гади комбинира добре с Жуниор Мапуку, който стреля от малък ъгъл, но изпрати топката над напречната греда на вратата на Ясин Ел Каруби.

Жуниор Мапуку спечели дузпа за Берое в 18-та минута. Нападателят финтира Якуб Идризов, който го фаулира в наказателното поле на Верея. Наказателният удар бе изпълнен от Станислав Костов, който изравни резултата в 19-та минута. Той изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Ел Каруби.

Берое можеше да направи пълен обрат в 21-та минута, когато Димо Бакалов центрира от фаул в наказателното поле на Верея, където Танко Дяков стреля с глава, но в страни от вратата на Ел Каруби. В 30-та минута Жуниор Мапуку се пребори с Живко Желев, след което центрира остро в наказателното поле на Верея, но Ел Каруби се намеси решаващо и изби преди топката да стигне до Станислав Костов.

Верея организира добра атака в 42-та минута, когато Якуб Идризов намери с дълъг пас Джонатан, който навлезе в наказателното поле на Берое и отправи диагонален удар, но Иван Караджов се намеси убедително и успя да избие, а след това Михаел Ковачевич изчисти топката в корнер. Последва остро центриране в наказателното поле на Берое, но Караджов отново бе убедителен и улови топката, която бе насочена директно към неговата врата.

Берое направи пълен обрат в мача в 44-та минута, когато Димо Бакалов подаде към Станислав Костов, който с много хубав удар от границата на наказателното поле на Верея изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Ясин Ел Каруби.

Берое започна силно второто полувреме. В 47-та минута Станислав Костов получи топката пред наказателното поле на Верея и стреля технично, но Ел Каруби плонжира и успя да избие топката в корнер. Четири минути по-късно се получи разбъркване в наказателното поле на Верея, Михаел Ковачевич стреля много опасно, но Ел Каруби успя със сетни усилия да избие топката.

Футболистите на Верея се опитаха да затруднят Иван Караджов с далечни удари. Първо Петър Казаков стреля, но не успя да намери очертанията на вратата на Берое. Няколко минути по-късно Якуб Идризов повтори упражнението, но и след неговия удар топката излезе в аут.

Берое бе близо до това да вкара трети гол в 63-та минута, когато Иван Караджов с дълъг пас намери Жуниор Мапуку, който изскочи сам срещу Ел Каруби, но се опита елементарно да го прехвърли и вратарят на Верея се намеси и спаси.

Ясин Ел Каруби бе на път да сбърка фатално в 81-та минута, когато в опита да изчисти топката в предни позиции, изпрати кълбото в гърба на Емин Ахмед. Топката прехвърли вратаря на Верея, но и премина над напречната греда и излезе в аут.

Берое все пак отбеляза трети гол, а негов автор отново бе Станислав Костов, който оформи своя хеттрик в 90-та минута. Той бе изведен от Салим Керкар сам срещу Ясин Ел Каруби и с техничен удар го преодоля, а по този начин оформи и крайния резултат в срещата.

Берое в края на следващата седмица посреща Славия в мач от първенството на стадиона под Аязмото.

Берое: 73. Иван Караджов (82’ – 1. Михаил Михайлов), 2. Даниел Манджуков (46’ – 28. Веселин Пенев), 24. Михаел Ковачевич (65’ – 3. Владимир Зафиров), 5. Танко Дяков, 15. Георги Динков, 27. Игор Джоман (46’ – 70. Георги Костадинов), 4. Аласан Н'Диае (77’ – 14. Пейчо Енчев), 11. Крис Гади (46’ – 8. Самир Аясс), 9. Станислав Костов, 25. Димо Бакалов (77’ – 13. Емин Ахмед), 30. Жуниор Мапуку (65’ – 26. Салим Керкар).

Верея: 1. Ясин Ел Каруби, 20. Николай Костов (46’ – 17. Абделкрус), 3. Живко Желев, 4. Цветелин Радев (40’ – 5. Петко Ганев), 77. Васил Ботев, 10. Джунейт Яшар (77’ – 14. Николай Киров), 2. Джунейт Али, 6. Якуб Идризов (81’ – 18. Константин Атанасов), 45. Исус Ангелов (46’ – 20. Петър Казаков), 9. Джонатан Нанизаямо (67’ – 19. Стелиян Евтимов), 99. Ангел Костов (77’ – 7. Ивелин Илиев).