В контролна среща играна на терена в село Коняво, Велбъжд- Кюстендил победи с 2:1 Миньор Бобов дол. Головете за кюстендилци вкараха Спас Гигов в 34- та минута, след асистенция на Пламен Петров- Бързака и Кирил Мицов в 47- та минута.

Новият ст. треньор на Велбъжд Николай Тодоров- "Кайзера" пожела контролата, за да види всички футболисти в игра. В началото на мача, той заложи на- Църваришки, Дан. Йорданов, Кр. Крумов, Ив. Странджов, Ив. Иванов, Ас. Стоянов, Пл. Петров, Лъч. Манов, М. Зафиров, Кр. Шапкаров и Спас Гигов. През втората част бяха направени много смени и гостите върнаха едно попадение чрез Емануил Иванов.

Велбъжд посреща Чавдар Бяла Слатинавсъбота от 15, 30 на стадион "Осогово".

Следващият съперник на "Миньор"- Бобов дол в първенството на Югозападната "В" група е "Локо 101".