Светкавица постигна поредна победа в контролните си срещи и този път се наложи с 2:1 над малтийския Хамрун Спартанс. Срещата се игра на стадиона в Банско, където и двата отбора са на лагер.

Мълниите, които се подсилиха наскоро със сръбския полузащитник Велимир Иванович и с юношата на ЦСКА Благой Пасков, контролираха мача през по-голямата му част.

Играчите на Светкавица обаче стигнаха до първи гол чак в 50-ата минута, когато се разписа капитанът Румен Стоянов.

В 63-ата минута Любомир Витанов изравни за Хамрун Спартанс от фаул. Витанов е един от шестимата българи, които са на проби в този отбор, завършил на 10-о място в малтийската Висша лига през миналия сезон.

Крайното 2:1 оформи крилото Тихомир Кънев в 84-ата минута след пас на Иванович.

„Отборът вече набира скорост и съм доволен от представянето ни в последните мачове. Например в срещата с Видима-Раковски още до почивката водехме с лекота с 3:0, обясни за БТА изпълнителният директор на Светкавица Пламен Донев.