Спартак 1918 (Варна) постигна победа в предпоследната си контрола преди старта на новия сезон в Източната Б група. Варненци се наложиха в морската столица над Черноморец Поморие с 3:0.

Резултатът бе открит в 32-ата минута от Георги Станчев. След разбъркване в наказателното поле на гостите, той стреля с глава, топката се удари под напречната греда, след което с мощен шут я довкара за 1:0.

6 минути по-късно Георги Димитров реализира с глава след центриране на левия бек Георги Динков. В 55-ата минута гостите пропиляха дузпа, а в 61-ата Кателиев оформи крайното 3:0.

В края на мача Черноморец остана и с човек по-малко. Треньорът на домакините Димитър Трендафилов заяви, че е видял някои хубави неща в играта на своя тим, но като цяло срещу Добруджа неговите възпитаници са се представили по-добр, въпреки загубата.

Последната проверка на варненци е на 6-и август в 18 часа срещу Рапид Дивдядово на стадион „Спартак”.