Спартак Вн победи Калиакра у дома, след като вкара 3 безответни гола в противниковата мрежа. Гостите от Каварна стояха по-добре на терена преди почивката, спечелиха средата на терена и по-често поглеждаха към противниковата врата. Все пак, първото по-опасно положение бе за домакините. Беадиров центрира опасно от корнер, благодарение и на вятъра топката полетя застрашително към десния ъгъл на вратата, но в последния момент мина на сантиметри на гредата и излезе в аут. В 13-ата минута Ивелин Костов пробва далечен диагонален шут от около 27 метра, но Генко Славов изби в корнер отправената към долния ляв ъгъл на вратата му топка. В 23-ата минута Спартак имаше претенции за дузпа след навлизане на Георги Станчев в наказателното поле и високо вдигнат крак на бранител на Калиакра, след което нападателят се хвана за главата и остана да лежи на терена. Седем минути по-късно не бе зачетено попадение на Венци Маринов за Спартак заради засада. Гостите отвърнаха с положение за Владислав Узунов от гостите, който пробва диагонален шут от границата на наказателното поле, но много неточно, за което и силният вятър помогна. Малко по-късно Кателиев посрещна с глава една отбита топка след разбъркване в наказателното поле на Калиакра, но я прати встрани от вратата. Отново Узунов от Калиакра 6 минути преди почивката пробва рефлекса на Генко Славов след шут от 20 метра, но вратарят показа блестяща реакция и изби в корнер. Спартак откри в самия край на полувремето, когато след центриране от корнер Георги Станчев се извиси и стреля с глава за 1:0!

През второто полувреме и двата тима показаха коренно различни лица. Спартак взе изцяло инициативата, докато устремът в играта на гостите чувствително спадна. До 65-ата минута Станчев , Стоян Георгиев и Беадиров пропуснаха да увеличат аванса на варненци. В 68-ата минута Ивелин Костов бе изнесен с линейка от терена. При сблъсък в средата на терена с противников играч, Костов остана да лежи на терена като се държеше за главата. Въпреки, че 2 минути по-късно той се изправи на крака се качи в линейката. Само минута по-късно Георги Станчев проби отдясно и центрира и влизащият на скорост Мехмед с крак вкара в близкия ъгъл за 2-0. В 77-ата бе отсъдена дузпа за Спартак за нарушение на вратаря Илиев срещу Стоян Георгиев. Тя бе реализирана от Боян Илиев за 3-0. До края на срещата гостите опитаха да върнат поне едно попадение, като най-близо до целта бе Цачев след опасен изстрел през куп от футболисти, но Генко Славов отново се справи и улови.

Спартак-Калиакра 3-0

1-0  Станчев 45`

2-0  Мехмед 69`

3-0  Б. Илиев 78` д.

Съставите:

Спартак: Славов, Георгиев, Маринов, Илиев, Димов, Ст. Иванов жк, Кателиев, Пл. Иванов /Филипов/, Беадиров, Станчев, Мехмед /Г. Димитров/

Калиакра: Илиев, Христов, Динев жк, Андреев, Костов/Хасан/, Узунов, Цачев, Яшар, Димитров жк/Н. Димитров/, Събев /Митев/, Бонев