Спартак Пловдив разби Несебър с 4:0, като по този начин нанесе второ поредно сериозно поражение на морския отбор в рамките на няколко дни. Мачът се игра в Поморие, като головете за пловдивчани реализираха Георги Стоянов, Иван Площаков, Пламен Коларов и Иван Мекиков. Новото попълнение Мекиков се отчете и с асистенция, а защитникът Стоян Терзиев се задържа само час на терена, получавайки 2 жълти картона. Футболистите от Несебър изтърваха и дузпа още в самото начало на двубоя.

Спартаклии дръпнаха в резултата още в 20-ата минута. Тогава Мекиков шутира, вратарят на Несебър отби, но Гошо Стоянов довкара. Преди това във втората минута Трендафилов не уличи вратата на Стоян Здравков от дузпа.

В 28-ата минута Мекиков заби за 2:0. После Иван Площаков изработи фантастичен гол. Таранът намери горния ъгъл с глава след перфектно центриране на Красен Трифонов. Още по-красив бе четвъртият гол на пловдивчани. Пламен Коларов лепна страхотно воле от 30 метра и забоде топката в „паяжината”.

Спарингът с Несебър пропусна Евгений Курдов. Нападателят лекува настинка и не тренира с тима.