Спартак Пд прегази с 5:0 Розова долина в контрола, играна на стадион "Тодор Диев", съобщиха от пловдивския клуб. Два гола за успеха на „синьо-белите” реализира Иван Площаков, по веднъж вкараха Светослав Асенов, Петко Фанев и Иван Караманов.

Халфът Караманов се пусна на терена през второто полувреме. Плеймейкърът само поддържа форма със Спартак и гони трансфер в чужбина.

Тимът на Николай Киров откри в 14-ата минута. След центриране на Георги Стоянов таранът Площаков заби с глава. 10 минути по-късно Площаков бе изведен зад защитата от Стаев и преодоля вратаря за 2:0. Младокът Светльо Асенов се разписа за 3:0 в 61-ата минута след асистенция на Пламен Коларов. Четвърт час преди края Петко Фанев вкара четвъртия гол. Иван Караманов отбеляза след пас на Коруджиев за 5:0.

Трима футболисти на Спартак пропуснаха спаринга заради леки травми. Срещу „розите” не играха Данчо Христов, Георги Стефанов и Евгений Курдов.

Спартаклии завършиха и втория си лагер във Велинград. Утре тимът почива. До старта на шампионата тренировките ще бъдат в Пловдив. Следващата контрола е в сряда. Тогава Спартак среща Нафтекс на Ясен Петров в Сливен.