Пловдивският Спартак продължава с убедителните си победи по време на лагера с в Поморие информира официалния сайт на „синьо-белите”. Днес „гладиаторите” смачкаха едноименния отбор с 5:0. Преди няколко дни Несебър също го отнесе с 4:0.

Така пловдивчани имат 4 победи от 4 изиграни контроли при голова разлика 13:1. Днес две попадения за „синьо-белите” отново отбеляза Красен Трифонов, който навлиза във форма с всеки изминат ден.

Лявото крило се разписа в 33-ата и 43-ата минута на двубоя. Освен с двата си гола Трифонов се отчете и с асистенция. Той центрира още в 5-ата минута и Иван Площаков вкара за 1:0. Другият нападател на Спартак Георги Стоянов също реализира по традиция. Петото попадение за пловдивчани бе дело на младока Петко Фанев. Той отбеляза с шут с левия крак в 76-ата минута.

Контролата с Поморие пропуснаха Стефан Стойчев и Йордан Христов. Пореден добър мач за Спартак направи новото попълнение Иван Мекиков.