Спартак спечели с минималното 1:0 мача срещу Ботев Пловдив във Варна. Това бе първа домакинска победа за „соколите” от пролетния дял на шампионата и втори успех над Ботев през сезона с този резултат. Единственият гол в мача падна в 18-ата минута, когато Боян Илиев реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Ради Бачев срещу Пламен Иванов.

„Канарчетата” владееха повече топката от съперника си, но за цял мач нанесоха едва 4 удара, срещу 9 за домакините. Варненци разчитаха основно на контраатаки, особено през втората част, когато с напредване на времето бяха притиснати от съперника. По-интересните ситуации в двубоя се развиха през второто полувреме.

В 51-ата минута Йордан Христов проби между двама футболисти по левия фланг, пусна топката успоредно на голлинията, но Димо Атанасов се размина с нея. В 61-ата Спартак отвърна с пропуск на най-добрия в мача Велимир Иванович, когато той посрещна една изчистена топка от границата на наказателното поле, но я прати на сантиметри от левия стълб.

В 69-ата минута не бе зачетен гол на Ботев заради засада. Николай Манчев стреля от около 22 метра, Марков изби, Деян Христов игра с глава, страничният рефер вдигна флага в този момент, а Ради Бачев стреля в мрежата. Последваха бурни протести на гостите, но без резултат.

В 72-ата минута при една от поредните си контри Спартак можеше да покачи на 2-0, но Боев стреля встрани.

В 80-ата минута „канарчетата” останаха с 10 души на терена, тъй като Бачев получи контузия в левия глезен, а Видолов вече бе извършил и трите си смени. В 89-ата минута пак при бърза контраатака Иванович се опита да прехвърли излезлия напред вратар на Ботев, но без успех.

Съставите:

Спартак: Марков, Георгиев, Илиев, Маринов, Димов, Боев, Кателиев, Петров /84 Цирков/,Иванович, Мехмед/70 Димитров/, Иванов /64 Беадиров/

Ботев:Иванов, И. Димитров, Н. Димитров /45 Домакинов/, Бонев, Бачев, Рахов, Огнянов /72 П. Атанасов/, Неделчев /52 Манчев/, Й.Христов, Д. Атанасов, Д. Христов