Спартак 1918 не успя да прекърши гостуващия Добруджа в мач от Източната Б група и взе само точка, въпреки че 60 минути игра с човек повече. Срещата завърши 0:0. Гостите сътвориха първи голова опасност в 18-ата минута, когато Лазаров остана сам срещу вратаря Марков, но последният спаси вратата си след удар от непосредствена близост.

В 28-ата домакините отвърнаха с пропуск на Кателиев след пробив отляво и пас на Иванович. В 32-ата минута гостите останаха с човек по-малко след червения картон на Филип Флоров, който с ръка спря извеждащо подаване за Бижев.В 43-ата минута Лазаров пропусна второ изгодно положение за гостите, след като защитник се намеси в последния момент след удара му. За цяло второ полувреме ще се запомни само една ситуация за домакините пред противниковата врата -в 60-ата минута, когато след пряк свободен удар на Боян Илиев топката се удари в десния страничен стълб. 13 минути по-късно Добруджа отвърна също с греда от пряк свободен на Павлин Тодоров.

И трите смени, които направи Никола Спасов след почивката по никакъв начин не промениха игровото поведение на Спартак в офанзивен план. Домакините играха безидейно в атака и в много от ситуациите разчитаха на изсипване на топката в противниковото наказателно поле.

Спартак: Марков, Илиев, Димов (45`Начев), Георгиев, Дончев (65` Александров)  Кателиев, Петров, Иванович, Беадиров(45` Желязков), Каптиев, Бижев

Добруджа: Марков, Илиев, Флоров, Ант. Димитров, Петров, Коев (38` Мл. Димитров), Станков (68` Пасев), Лазаров, Тодоров, Михайлов, Андонов (89` Михалев).