Спартак Варна стартира с победа контролите си от предсезонната подготовка. На своя стадион „соколите” се наложиха над тима на Бургас с 2-1.

Още в 4-ата минута резултатът бе открит от голмайстора на варненци Деян Христов след асистенция на Ботев. В 41-ата отновмо Христов покачи на 2-0 след плътен удар от границата на наказателното поле, когато прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Георгиев. И двамата треньори направиха доста смени през второто полувреме. За бургазлии единственото попадение реализира Петър Колев след разбъркване след статично положение.

Съставите на двата отбора:

Спартак : Яначков, Костов, Трифонов, Патев, Тодоров, Янев, Минчев, Казаков, Ботев, Борисов, Христов (Славов, Събков, Неделчев, Гочев, Желязков, Дянков, Смирнов, Веселинов, Маринчев)

Бургас: Георгиев, Калпаклиев, Молдованов, Хаджиев, Мантаров, Цонков, Димитров, Радев, Иванов, Г. Калоянов, В. Калоянов  ( Славов, Пехливанов, Гамаков, Колев, Вълчев, Филипов, Иванов)