Спартак Варна се наложи с минималното 1-0 у дома срещу Ботев Пловдив. Това бе втора победа за варненци от началото на сезона в Източната Б група, както и втора загуба на Ботев, дошла при дебюта на Милен Радуканов начело на "канарчетата.

Единственото попадение дойде в 12-ата минута, когато при бърза контраатака Марин Петров с центриране от десния фланг сложи топката на главата на непокрития Янаки Смирнов, който не сгреши.

До края на полувремето гостите владееха по-често топката и играха основно в половината на съперника, който разчиташе основно на контраатаки.

През втората част Спартак поизравни играта. Ботев създаде две много добри положения към края на двубоя, но не успя да ги материализира, като пропуските бяха на Неделев и Сашо  Александров.

В 76-ата минута  феновете на Ботев постепенно започнаха да напускат стадиона, явно недоволни от представянето на техния любим тим,, който подкрепяха неистово през цялото време, въпреки негативния резултат.

Както се и очакваше фенове на Спартак отново протестираха срещу настоящото ръководство на клуба.

След края на мача футболистите на Спартак не скриха радостта от спечелената победа, още повече, че тимът я постигна без куп основни футболисти-Генко Славов, Станислав Иванов, Диян Дончев, Иван Александров, Георги Станчев, Владо Мирчев. За последния от пресслужбата съобщиха, че е бил освободен вчера.

СНИМКИ: Фалстарт за Радуканов, Спартак подчини Ботев

източник: Gong.bg