Съставът на Нафтекс загуби с 0:1 мача си от 12-ия кръг на Източната Б група с претендента за "А" група "Сливен".

Единственото попадение в мача реализира Ивайло Петров, който реализира след пас на Стойко Колев, което бе достатъчно на сливналии при търсенето на победата.

Момчетата на Пламен Михов дадоха всичко от себе си, но днес късметът не бе на тяхна страна. Куп пропуски пред вратата на Мирослав Марков направиха Диян Христов, Христо Спасов и Любомир Божинов. През втората част на два път с глава стреля Велин Дамянов, но ударите му прелетяха над напречната греда.

В заключителните минути на мача съдията Александър Костадинов си навлече гнева на бургаските играчи, след като не свири няколко нарушения в полза на "шейховете".

Въпреки загуба, след мача група от около 50 верни фенове на "нафтата" изчакаха пред служебния вход на стадион "Лазур" своите любимци, за да ги поздравят за раздаването им на терена.