Сливен победи с минималното 1:0 Черноморец Поморие в мач от 11-ия кръг на Източната "Б" група. През първата част "воеводите" тотално надиграха своя съперник и още в 15-ата минута Валентин Веселинов можеше да открие резултата, но ударът му мина над вратата. Пет минути по-късно отново той не успя да намери рамката на вратата.

Гостите от Поморие имаха отлична възможност да поведат в резултата в 37-ата минута, когато Галин Димов получи топката на два метра от голлинията, но в последния момент Стоян Георгиев се намеси и изби топката в корнер.

Втората част започна отлично за Сливен и в 52-ата минута резервата Кирчо Крумов нацели гредата. Няколко минути по-късно отново Крумов пропусна след подаване на Ивайло Петров. Така се стигна до 60-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Ивайло Петров, който стреля опасно, но вратаря Славов изби, а при добавката Светослав Петров бе точен за 1:0.

След попадението играта се накъса, а двата отбора останаха с по 10 души. В 75-ата минута Костадин Велков от състава на Черноморец Поморие получи директен червен картон за нарушение срещу голмайстора Петров. Пет минути по-късно и домакините останаха с 10 души на терена, след като реферът Иван Кирилов показа втори жълт картон на Мирослав Миндев.